Gilead’dan HIV farkındalığı için iletişim kampanyası

Gilead’dan HIV farkındalığı için iletişim kampanyası

Gilead, Türkiye’de HIV enfeksiyonu konusunda farkındalık yaratmak amacıyla yeni bir iletişim kampanyası başlattı. “Birlikte HIV’den Güçlüyüz” çatı sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında, “En Büyük Hastalığım” mesajıyla hazırlanan kısa film ve posterlerle HIV’in kontrol altına alınabileceği vurgulanacak...

05 Temmuz 2019 - 20:01

HIV enfeksiyonu ile mücadelede geliştirdiği tedaviler ile lider olan Gilead, Türkiye’de HIV farkındalığı için bir iletişim kampanyası başlattı. “Birlikte HIV’den Güçlüyüz” çatı sloganının altında “En Büyük Hastalığım” adıyla 5 Temmuz’dan itibaren sosyal medyada başlatılan kampanyanın ilk fazı Aralık ayı sonuna kadar devam edecek.

“En Büyük Hastalığım” sloganıyla çekilen kısa film sosyal medya platformlarında HIV farkındalığı yaratılması için yayınlanırken, aynı sloganla hazırlanan posterler de HIV bilinirliğinin yaygınlaşması için kullanılacak. Kampanya ile HIV pozitif bireylerin tutkun oldukları hobilerinin hayatlarındaki yeri ve önemi vurgulanıyor.

Kuş merakı olan bir gencin “En Büyük Hastalığım” diyerek kendini ifade ettiği kısa film, HIV pozitif bireylerin tedavi alarak sosyal hayat içinde yer almaya devam edebildiklerini vurgulamak amacı ile kurgulandı. Yönetmen Selim Demirdelen tarafından çekilen filmle başlayan kampanya, yine “En Büyük Hastalığım” sloganıyla farklı mesajlar içeren posterlerin sosyal medyada yayılımıyla sürecek.

Kampanya, Sağlık Bakanlığı tarafından 2 Temmuz 2019’da duyurulan “Türkiye HIV/AIDS Kontrol Programı 2019-2024” Eylem Planında yer alan “Toplumda HIV enfeksiyonunun tedavi edilebilir bir enfeksiyon olduğu, düzenli tedavi altında olmanın HIV enfeksiyonundan AIDS evresine dönüşmeyi engelleyip bulaştırıcılığı azaltacağına dair farkındalık çalışmaları yapılması” hedefine destek vermek amacı ile hazırlandı.

Bu bağlamda Gilead, özellikle hastalığın yaygınlaştığı 17-45 yaş arasındaki insanlarda HIV konusundaki farkındalığı artırmayı hedefliyor.

WEB SİTESİ DE HIV POZİTİF BİREYLERE DESTEK VERİYOR

Kampanya kapsamında, HIV’den korunma yöntemleri ve test olanakları ile ilgili bilgilerin yanı sıra HIV pozitif bireylerin sağlıklarını bütüncül olarak korumaları ve güçlendirmelerini de amaçlayan www.birliktehivdengucluyuz.com isimli web sitesi kullanıma açıldı. Söz konusu web sitesi; HIV pozitif bireylerin kendi sağlıklarını yönetebilecekleri ve aynı zamanda birçok konuda bilgi alabilecekleri şekilde tasarlanan bir platform.

***

GILEAD SCIENCES HAKKINDA: Gilead Sciences, karşılanmamış tıbbi ihtiyaç alanlarında yenilikçi tedavileri keşfeden, geliştiren ve kullanıma sunan bir şirkettir. Misyonu, hayatı tehdit eden hastalıklara tedavi geliştirmektir. Genel merkezi California/ABD’de yer alan Gilead Sciences dünya çapında 35'den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. www.gilead.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Merhum Başbakan Adnan Menderes kabri başında anıldı
Merhum Başbakan Adnan Menderes kabri başında anıldı
Op. Dr. Evrim Uçkunkaya: Cebinizdeki ‘‘Küçük Enerji Santralleri‘‘ İle Güzelleşin!
Op. Dr. Evrim Uçkunkaya: Cebinizdeki ‘‘Küçük Enerji...