Alaçatı Ot Festivali'nde Medicana Sağlık Grubu da yer aldı
Bu yıl 13’ncüsü düzenlenen Alaçatı Ot Festivali’nde Medicana Sağlık Grubu da yerini aldı. Festival alanındaki standında ziyaretçilere bilgilendirmede bulunan Medicana sağlık ekibi, acil durumda oluşabilecek sağlık sorunları için imkanlarını seferber etti.
![Alaçatı Ot Festivali'nde Medicana Sağlık Grubu da yer aldı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2024/04/alacati-ot-festivali-nde-medicana-saglik-grubu-da-yer-aldi.jpg)
21 Nisan 2024 - 23:01
Alaçatı Ot Festivali’nin Sağlıklı Standı Medicana
Bu yıl 13’ncüsü düzenlenen Alaçatı Ot Festivali’nde Medicana Sağlık Grubu da yerini aldı. Festival alanındaki standında ziyaretçilere bilgilendirmede bulunan Medicana sağlık ekibi, acil durumda oluşabilecek sağlık sorunları için imkanlarını seferber etti. 18-21 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen Alaçatı Ot Festivali renkli görüntülere sahne olurken, Medicana Sağlık Grubu da kurduğu standda, festival alanında yaşanan acil sağlık sorunlarına karşı acil tıp uzmanı hekimleri ve ambulanslarıyla hazır bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ve Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli de Medicana standını ziyaret etti.
Eğlenceli etkinliklerin yanı sıra şifa deposu otları ile ünlü olan Ege otlarıyla sağlığın ön plana çıktığı geleneksel Festival’de, Medicana Çeşme’nin acil tıp uzmanı hekimleri ve hemşireleriyle festival alanında yaşanabilecek sağlık sorunlarına karşı imkanlarını seferber edildi. İhtiyacı olan ziyaretçilere Medicana’nın standında tansiyon ve şeker ölçümü de yapıldı.
Alaçatı Ot Festivali’ne katılmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirten Medicana Çeşme Başhekimi Uzm. Dr. Tayfun Çağlayan, şunları söyledi: “Çeşmemiz’in gelenekselleşen ve bir marka haline gelen Alaçatı Ot Festivali’nin, sağlıklı Akdeniz tipi beslenmeye yönlendirmesi açısından da önemi büyük. Ege otları adeta şifa deposu, özellikle bu aylarda envai çeşit otu bulmak mümkün. Hem lezzetli hem de sağlıklı bu yemekleri mutfaklarından eksik etmemeleri için hastalarımıza sürekli tavsiyede bulunuyoruz. Sağlık misyonu da olan bu Festival’e bu nedenle biz de katıldık. Danışmak istediği konularda stand ziyaretçilerimize bilgilendirmede bulunarak, sağlık sorunu yaşayanlara yardımcı olduk.”
Bu yıl 13’ncüsü düzenlenen Alaçatı Ot Festivali’nde Medicana Sağlık Grubu da yerini aldı. Festival alanındaki standında ziyaretçilere bilgilendirmede bulunan Medicana sağlık ekibi, acil durumda oluşabilecek sağlık sorunları için imkanlarını seferber etti. 18-21 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen Alaçatı Ot Festivali renkli görüntülere sahne olurken, Medicana Sağlık Grubu da kurduğu standda, festival alanında yaşanan acil sağlık sorunlarına karşı acil tıp uzmanı hekimleri ve ambulanslarıyla hazır bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ve Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli de Medicana standını ziyaret etti.
Eğlenceli etkinliklerin yanı sıra şifa deposu otları ile ünlü olan Ege otlarıyla sağlığın ön plana çıktığı geleneksel Festival’de, Medicana Çeşme’nin acil tıp uzmanı hekimleri ve hemşireleriyle festival alanında yaşanabilecek sağlık sorunlarına karşı imkanlarını seferber edildi. İhtiyacı olan ziyaretçilere Medicana’nın standında tansiyon ve şeker ölçümü de yapıldı.
“Mutfağınızdan otları eksik etmeyin”
Alaçatı Ot Festivali’ne katılmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirten Medicana Çeşme Başhekimi Uzm. Dr. Tayfun Çağlayan, şunları söyledi: “Çeşmemiz’in gelenekselleşen ve bir marka haline gelen Alaçatı Ot Festivali’nin, sağlıklı Akdeniz tipi beslenmeye yönlendirmesi açısından da önemi büyük. Ege otları adeta şifa deposu, özellikle bu aylarda envai çeşit otu bulmak mümkün. Hem lezzetli hem de sağlıklı bu yemekleri mutfaklarından eksik etmemeleri için hastalarımıza sürekli tavsiyede bulunuyoruz. Sağlık misyonu da olan bu Festival’e bu nedenle biz de katıldık. Danışmak istediği konularda stand ziyaretçilerimize bilgilendirmede bulunarak, sağlık sorunu yaşayanlara yardımcı olduk.” - Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR