GEMİSANDER'den "uyuşturucu" iddiasına yanıt: "Hukuki süreç başlatılacak!"

GEMİSANDER: “Aliağa ve Türkiye için çalışan gemi geri dönüşüm sektörümüzü hiç kimse bu tür iftiralarla leke süremez; çirkin, sorumsuz, küçük siyasi hesaplarına alet etmeye çalışamaz”

GEMİSANDER'den "uyuşturucu" iddiasına yanıt: "Hukuki süreç başlatılacak!"
20 Nisan 2024 - 16:35

CHP Grup Sözcüsünün “Uyuşturucu” iddiasına Gemi Geri Dönüşüm Sektöründen sert açıklama!

Aliağa Belediye Meclisinin dün yapılan oturumunda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’dan bölücü terör örgütü elebaşı “Cemil Bayık” adıyla söz ederek büyük bir gafa imza atan Aliağa CHP Meclis Grup Sözcüsü İbrahim Doğangül, aynı toplantıda Aliağa’daki gemi söküm sektöründen “uyuşturucu trafiğinin durağı” şeklinde söz etmesi 2.500 çalışanı olan sektörün tepkisine neden oldu.

Aliağa’daki Gemi Geri Dönüşüm sektörünün temsilcisi durumundaki Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği (GEMİSANDER) yayınladığı bir basın açıklamasıyla CHP Meclis Grup Sözcüsü İbrahim Doğangül’ün iddialarına sert bir dille tepki göstererek Doğangül hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını duyurdu. 

Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği Başkanı Kamil Önal imzasıyla “Sektörümüze yönelik çirkin iftiralarla ilgili Basına ve kamuoyuna duyurumuzdur” başlığıyla yayınlanan açıklamada asektörle ilgili bir karalama kampanyasının yürütüldüğü kaydedildi.

Sektörde 2.500 Kişi Doğrudan İstihdam Ediliyor
Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 “Türkiye'de 1977 yılından bu yana Aliağamızda faaliyet gösteren Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri olarak Gemi söküm tesislerimizde ekonomik ömrünü doldurmuş gemileri sökerek Türkiye ekonomisine katkı sağlamaktayız. Geri kazanım ve çevreci faaliyet alanı olan Sektörümüzde doğrudan 2.500 işçi çalışmaktadır. Yan sanayi ile birlikte sektörümüz en az 40 bin kişiye istihdam sağlamaktadır.

Sektörümüzü Çirkin, Sorumsuz, Küçük Siyasi Hesaplara Alet Etmeye Etmeyin
Son günlerde sektörümüze karşı organize bir şekilde olduğu açıkça görünen bir karalama kampanyası yürütülmektedir. Bu karalama kampanyasının son örneği Aliağa Belediye Meclisinin 19 Nisan 2024 tarihindeki oturumunda CHP Meclis Grup Sözcüsü İbrahim Doğangül adlı şahıs tarafından çirkin bir iftira ortaya atılmıştır. Söz konusu şahıs sorumsuzca sektörümüzün uyuşturucu trafiğinin durağı olduğu iftirasını atmıştır. 23 şirketimiz ve 2.500 çalışanımızı zan altında bırakan, Aliağa’mızın adını kötüleyen çirkin ve yalan ve iftirayı Aliağa Belediye Meclisinde dillendiren CHP Meclis Grup Sözcüsünü kınıyoruz. 1977 yılından bu yana Aliağa ve Türkiye için çalışan Gemi Söküm sektörümüzü hiç kimse bu tür iftiralarla leke süremez; çirkin, sorumsuz, küçük siyasi hesaplarına alet etmeye çalışamaz. Bu yalan ve iftiralar, atılan çamurlar sektörümüze de, çalışanlarımıza da bulaşmaz. Çirkin siyasi hesaplarınızı Sektörümüzden, binlerce çalışanımızdan uzak tutun. Yalan siyaset, karalama ve çirkin iftiraların söz konusu Meclis üyesine ve mensup olduğu partisine de bir faydası olmayacağını hatırlatmak isteriz.” 

“Karalama Kampanyasının Bir Parçası Olan Çirkin İftirayı Esefle Kınıyoruz.”
 
Uyuşturucu iddiasını dile getiren CHP Aliağa Meclis Grup Sözcüsü hakkında suç duyurusunda bulunulacağı belirtilen açıklamada “Buradan Aliağa Kamuoyuna, Sektörümüzü oluşturan kuruluşlara ve tüm sektör çalışanlarımıza duyururuz ki; Aliağa’mız, sektörümüz ve ülkemiz için çirkin emeller besleyenlere karşı hukuk mücadelemiz sürecek. Sektörümüze yönelik karalama kampanyasının bir parçası olan çirkin iftirayı esefle kınıyoruz. 22 Nisan 2024 Pazartesi günü söz konusu iftirayı dile getiren CHP Belediye Meclis Grup Sözcüsü şahıs hakkında Aliağa Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunarak hukuki süreci başlatacağız.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin ölümünün politik sonuçları ne olur?
İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin ölümünün politik sonuçları ne...
İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin Helikopter Kazası: Emekli Pilot Kazım Dalkıran Değerlendirdi
İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin Helikopter Kazası: Emekli Pilot...