Trio 424 grubu, Fin ezgilerini Eskişehir’e taşıdı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan oda müziği konserlerinde bu hafta Helsinki’de düzenli olarak konserler veren Trio 424 grubu sahne aldı.

08 Ekim 2019 - 21:26

Finlandiya’da düzenli olarak konserler veren ve konserlerinde Türk müziğini Fin sanatseverlere tanıtmaya çalışan Trio 424, Ergin Orbey Sahnesi’nde verdiği konserde de Fin ezgilerini Eskişehir’e taşıdı. Keman sanatçısı Emma Mali, viyolonsel sanatçısı Aslıhan Gençgönül ve piyano sanatçısı Ezgi Göktürk’ün sahne aldığı konserde Fin bestekar Jean Sibelius ve İlhan Baran’ın eserleri seslendirildi. Amaçlarının Türkiye ve Finlandiya arasındaki benzerlikleri müzik yoluyla sanatseverlere aktarmak olduğunu ifade eden genç sanatçılar, konser sonunda Ergin Orbey Sahnesi’ni dolduran Eskişehirliler tarafından ayakta alkışlandı.

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın gelecek oda müziği programında 14 Ekim 2019 Pazartesi günü saat 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Ergin Orbey sahnesinde, Ols Cinxo ve Olga Hasanova’nın sahne alacağı keman ve piyano resitali gerçekleştirilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Can dostlara bayram hediyesi
Can dostlara bayram hediyesi
Tunç Soyer: Mera varsa hayat vardır
Tunç Soyer: Mera varsa hayat vardır