Securitas’tan Kamera ile Uzaktan Refakat Hizmeti

Securitas’tan Kamera ile Uzaktan Refakat Hizmeti

Gece geç saate kadar ofiste kaldınız ve otoparka yalnız inmek istemiyorsunuz. Bir güvenlik görevlisinin uzaktan kameralar aracılığıyla size eşlik etmesine ne dersiniz?

03 Haziran 2019 - 19:50

Securitas Güvenlik Hizmetleri’nin hazırladığı Uzaktan Refakat Hizmeti’nde siz otoparka inerken, Uzaktan İzleme Operatörü güzergahınızı kameralar aracılığıyla kontrol ediyor ve sesli destek ile güvenli bir şekilde aracınıza ulaşmanızı sağlıyor.

Güvenlikte bilgi lideri Securitas “Uzaktan Refakat Hizmeti” ile fark yaratıyor. Securitas Uzaktan İzleme Merkezi tarafından sunulan bu hizmet ile mal sevkiyatının problemsiz işlemesinden, geç saatlerde ofislerde çalışanların otoparka güven içerisine ulaşmasına kadar pek çok olası senaryoya çözüm sunuluyor.

Sistem, kişilerin ya da kurumların talebi üzerine kamera sistemi bulunan alanlara uzaktan bağlanarak, kişilerin güvenli bir şekilde hareket etmesinin, bir noktadan diğerine herhangi bir güvenlik sorunu yaşamadan ulaşmasının sağlıyor.

Gece mal sevkiyatı

Özellikle perakende sektörüne sunulan bu çözüm ile gece sevkiyatı için güvenlik görevlisi bulundurma ihtiyacı ortadan kalkıyor. Özellikle gıda perakende zincirlerinin tercih ettiği bu metod sayesinde gece sevkiyatı sırasında Securitas Uzaktan İzleme Merkezi’nden bir operatör, sevkiyatın yapıldığı mağazaya bağlanıyor ve alarmı kapatarak malın mağazaya güvenli bir şekilde bırakılmasına refakat ediyor. Sevkiyat bittiğinde ise alarmı tekrar devreye alarak, sürecin kusursuz bir şekilde işlemesini sağlıyor. Gece geç saatlerde yüzlerce sevkiyatın yapıldığı perakende zincirlerinde ciddi maliyet tasarrufu sağlayan çözüme sektörün önde gelenleri de büyük ilgi gösteriyor.

Kişi refakati

Uzaktan Refakat Hizmeti, kişiler için de kullanılabiliyor. İster işyerinizde ister konutunuzda ihtiyaç olduğu durumlarda Uzaktan Refakat Hizmeti’nden yararlanabiliyorsunuz. Bu hizmeti, özellikle gece geç saatlere kadar ofislerde çalışanlar ya da geç saatte otoparkından güvenli bir şekilde evine ulaşmak isteyen kişiler tercih ediyor. Sistem, kameralar aracılığıyla güzergah boyunca kişiyi takip ediliyor, sesli destek ile güvenli bir şekilde varış noktasına ulaştırıyor.

Olası riskler önceden belirleniyor

Uzaktan refakat hizmeti, temelinde kişilerin güvenliğini tüm alanlarda sağlamayı hedefliyor. Sistem, güvenlik kameralarının olduğu tüm alanlara Securitas Uzaktan İzleme Merkezi ile bağlanarak, gidilecek güvergahının kontrolünü, gerekli yönlendirmelerin yapılmasını ve güvenli bir şekilde hareket edilmesini sağlıyor. Bu hizmet kapsamında;

  • Giriş ve çıkışlara uzaktan gözle refakat
  • Ses ve ışık ile müdahale
  • Gereken durumlarda ihbarların gerçekleştirilmesi
  • Sistemlerin çalışırlığının sürekli kontrolü
  • Detaylı raporlama

Hizmetleri sağlanabiliyor.

Uzaktan Refakat Hizmetleri’ni değerlendiren Securitas Türkiye CTO’su Emre Erdal da uygulamadan son derece memnun.

“Uzaktan Refakat Hizmeti’nin müşterilerin ihtiyacına göre pek çok farklı kullanım alanı olabiliyor. Sistemi, uzaktan refakata ihtiyaç duyulan her alanda kullanmak mümkün. İnsanlı güvenlik ile teknolojiyi bir araya getirdiğimiz Entegre Güvenlik Çözümleri ile Uzaktan Refaket Hizmeti dahil olmak üzere en az maliyetle optimum çözümler sunuyoruz”

Telekomünikasyondan finansa, havacılıktan madenciliğe, enerji sektöründen endüstriyel tesislere kadar 21 segmente özel güvenlik çözümleri sunan Securitas Türkiye; 75 ilde, 11 Bölge Müdürlüğü’nde, 70 Şube Müdürlüğü ile, 3400 hizmet noktasında yaklaşık 20 bin çalışanı ile 900’ün üzerinde farklı projede hizmet vermektedir.

Kaynak: publica.com.tr
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Merhum Başbakan Adnan Menderes kabri başında anıldı
Merhum Başbakan Adnan Menderes kabri başında anıldı
Op. Dr. Evrim Uçkunkaya: Cebinizdeki ‘‘Küçük Enerji Santralleri‘‘ İle Güzelleşin!
Op. Dr. Evrim Uçkunkaya: Cebinizdeki ‘‘Küçük Enerji...