<
Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri 21-24 Şubat’ta Fuar...
Reklam

Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri 21-24 Şubat’ta Fuar İzmir’de

Endüstriyel teknolojiler alanında Türkiye’nin en kapsamlı yerli organizasyonu olan FIT’19-Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı, 21-24 Şubat tarihleri arasında Fuar İzmir’de kapılarını açıyor. İş süreçlerinin ve modellerinin yanı sıra organizasyonel yapıdan pazarlamaya kadar tüm alanlarda, dijital teknolojilerin yarattığı imkanları kullanarak daha verimli sonuçlar elde etme hedefini ifade eden “dijital dönüşüm” kavramı, fuarın odak noktasını oluşturuyor.

13 Şubat 2019 - 01:27

FIT’19 kapsamında, üretimden dağıtıma tüm endüstriyel süreçlerde teknolojinin gücünü üretime taşıyan yenilikçi çözümler, 8 ayrı kategoride ziyaretçilere tanıtılacak. Fuar, “Hayal Et,Parçası Ol, İşini Geleceğe Taşı” söylemi ile hem Türkiye’deki teknolojik hayal gücünü harekete geçirmeyi hem de üreticinin uluslararası rekabet gücünü yükselterek sürdürülebilir büyümeye katkıda bulunmayı hedefliyor.

Endüstrinin kalbi, 21-24 Şubat’ta İzmir’de atacak. Otomasyondan elektrik-elektronik ve enerjiye, hidrolikten bina otomasyonu ve metal işlemeye kadar pek çok alanda ziyaretçilere, sektörlerindeki en son ürün ve hizmetleri bir arada görme ve değerlendirme olanağı sunan FIT’19-Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı (Future Industrial Technologies Fair ’19), 21 Şubat’ta Fuar İzmir’dekapılarını açıyor.

Tek çatı altında 8 ayrı endüstriyel fuarı birleştiren FIT ’19 kapsamında; Otomasyon, Elektrik Elektronik ve Enerji, Hidrolik-Pnömatik, Bina Otomasyonu ve Zayıf Akım Sistemleri, Makina, Kaynak Teknolojileri, Yüzey İşlem Teknolojilerive Taşıma, Kaldırma ve İstifleme Sistemleri fuarları katılımcılarına potansiyel müşterileriyle tanışma fırsatı sunacak.

Dijital dönüşümün uzmanları FIT Zirve’de

İş süreçlerinin ve modellerinin yanı sıra organizasyonel yapıdan pazarlamaya kadar tüm alanlarda, dijital teknolojilerin yarattığı imkanları kullanarak daha verimli sonuçlar elde etme hedefini ifade eden “dijital dönüşüm” kavramı, fuarın odak noktasını oluşturuyor. Fuar kapsamında düzenlenecek olan FIT Zirve’de de bu yıl, dijital dönüşüme rehberlik edecek konferanslar öne çıkıyor.

Fuar ziyaretçileri, 21 Şubat Perşembegünü saat 14.30’da “Hayatımız 4.0: Nasıl Dijitale Dönüşürüz?” başlığı altında GarageATLAS Tech&Design’ın kurucusu Ahmet Burçin Gürbüz’ün deneyiminden yararlanma fırsatı bulacak. Gürbüz, iş geliştirme kalıplarından insan kaynakları ve pazarlama birimlerine kadar tüm iş süreçlerinde nasıl bir dönüşüme ihtiyaç olduğunu ortaya koyacak.

22 Şubat Cuma günü saat 13.30’da ise akademisyen, ekonomist ve yazar Prof.Dr.Emre Alkin, “Dijital Dönüşüme Uyum Sağlamak” başlıklı konuşmasında FIT’19 ziyaretçilerine, planlamadan deneyimlemeye, kontrolden inisiyatif vermeye geçen anlayışların sanayi 4.0 ile uyumlandırılması konusunda ipuçları verecek.

FIT Zirve’de bu yıl ayrıca “Beyin Göçüne Karşı Beyin Gücü”, “İmalat Sektöründe Adil Kadın İstihdamı”, “Ekonomik Teşvikler ve İş Modelleri”, “İşbirlikçi Robotlar, Cobotlar ve Otonom Depolar” gibi konu başlıkları, alanının uzmanı konuşmacılar tarafından ziyaretçilerle paylaşılacak.

Melis Üstün Hanay: “Türkiye sanayisi için geleceği gerçeğe dönüştürme zamanı”

Geçtiğimiz yıl başlattıkları Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı ile İstanbul’da sınırlanan sektör buluşmalarına dinamizm kazandıran Bileşim Fuarcılık, bu yıl sanayi alanındaki teknolojik gelişmeleri bir kez daha İzmir’den ülkenin dört bir yanına taşımayı hedefliyor.

Bileşim Fuarcılık Genel Müdürü Melis Üstün Hanay, Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı’nın arkasındaki fikir altyapısını şöyle açıklıyor: “Sürdürülebilir büyümenin ön koşulu, teknolojik atılımların öncelikle üreticilerimiz tarafından benimsenip uygulanması.Artık mekanik üretim araçlarının akıllı teknolojiler olmadan yetersiz ve verimsiz kaldığı bir çağdayız. Fiziksel dünya ile sanal dünyayı iç içe geçirerek bildiğimiz her şeyi değiştireceği öngörülen Web 3.0 hayatımıza girmek üzere. Yetişmiş insan kaynağımızı, yeni teknolojileri kullanarak sektöre özel endüstriyel çözümler üretmeye yönelik motive etmemiz şart. Hayal etmeden geleceğin endüstrisini kuramayız. Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı yerli organizasyonu olan Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı’nı tam da bu yüzden önemsiyoruz. ‘Hayal Et, Parçası Ol, İşini Geleceğe Taşı’ yaklaşımını öneriyor, katılımcı ve ziyaretçilerimizi bu amaçla bir araya getiriyoruz. Bugün artık Türkiye sanayisi için geleceği gerçeğe dönüştürme zamanı.”

Melis Üstün Hanay: “Fuarcılık sektörü olarak misyonumuz, sanayinin kaldıracı olan beyin gücümüz ile vizyoner üreticilerimizi en verimli ve işlevsel şekilde buluşturmak”

Üstün Hanay, bu fuar ile üstlendikleri misyonu ise şöyle özetliyor: “Geçtiğimiz yıl fuarımızda farklı sektörlerden 152 katılımcı firma ve 20 binin üzerinde profesyonel ziyaretçi ağırladık. Online randevu sistemimiz sayesinde nitelikli B2B buluşmalar organize ederek verimli iş birliklerinin kurulmasına katkıda bulunduk. Fuarcılık sektörü olarak bizim misyonumuz, iki tarafı en verimli ve işlevsel şekilde buluşturmak.Sanayinin kaldıracı olan beyin gücü ile vizyoner üreticilerimizi doğru bir platformda bir araya getirmenin gururunu yaşıyoruz. İstanbul’un karmaşasından uzak, çok daha konforlu ve Türkiye’nin her yerinden zahmetsizce erişilebilen bir fuar alanında bulunmamız da en önemli avantajlarımızdan biri. Fuarımızın bu yıl da tüm katılımcı firmalara maksimum görünürlük sağlayacağını ve ziyaretçilerimize ufuk açan çözümler sunacağını şimdiden söyleyebiliriz.”

21-24 Şubattarihleri arasında saat 10.00’dan itibarenziyaret edilebilecek FIT ’19-Geleceğin Teknolojileri Fuarı, Ege Bölgesi’ndeki en büyük ve en kapsamlı fuar kompleksi olan Fuar İzmir’de düzenlenecek.

Fuar ile ilgili ayrıntılı bilgi ve online kayıt/e-randevu için: https://www.fitfuar.com/

Editöre Not: FIT ’19-Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı çatısı altında aşağıdaki 8 fuar yer alacaktır.

OTOMASYON FUARI

Entegre Otomasyon Sistemleri
Hareket ve Kontrol Sistemleri
Proses ve Enerji Otomasyonu Sistemleri
Robot Teknolojileri
Dijitalleşme Çözümleri
Endüstriyel Yazılımlar, Donanımlar ve IT Çözümleri
Sunucu ve Veri Depolama Altyapı Sistemleri
Kontrol Sistemleri, PLC, Scada
Endüstriyel Data İşleme Sistemleri
Endüstriyel 3 Boyutlu Yazıcılar
Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları
Lazer Teknolojisi

ELEKTRİK – ELEKTRONİK FUARI

Elektrik Enerjisi Üretim Sistemleri, Yenilenebilir Enerji
Transformatörler, Akümülatörler ve KGK’ları
Elektrik Motorları, Frekans Inverterleri, Motor Sürücüler
Dişliler ve Mekanik Sürücü Sistemleri
Elektrik Enerjisi İletimi için Kablolar ve Ekipmanlar
Elektrik Enerjisi Dağıtımı için Şalt Malzemeleri
Elektrik ve Opto Elektronik Komponentler
Elektrik ve Elektronik Test ve Ölçü Cihazları
Aydınlatma Ekipmanları
Elektrik, Elektronik ve Enerji Alanlarında Mühendislik Hizmetleri

BİNA OTOMASYONU ve ZAYIF AKIM SİSTEMLERİ FUARI

Geçiş Kontrol Sistemleri
CCTV IP (Kapalı Devre Televizyon Sistemleri)
Yangın Güvenliği ve İhbar Sistemleri
Acil Çıkış Sistemleri
Yapısal Kablolama
Intercom Sistemler
Video ve Audio Sistemler
Aydınlatma Otomasyonu
Mekanik Otomasyon
Ortam İzleme Çözümleri
Veri Merkezi İzleme Sistemleri
Enerji İzleme Sistemleri

HİDROLİK & PNÖMATİK FUARI

Hidrolik ve Pnömatik Sistemler, Elemanları ve Hizmetler
Hidrolik Pompaları, Tertibatları, Motorları
Hidrolik Silindirleri
Hidrolik Vanalar ve Filtreler
Hidrolik Tesisat Malzemeleri
Komple Hidrolik Sistemler
Su Hidroliği Elemanları
Pnömatik Silindirler
Pnömatik Motorlar
Pnömatik Basınç Kontrolörleri, Transmitterları
Pnömatik Valfler
Pnömatik Motorlar
Pnömatik Akış Kontrol Sistemleri

MAKİNA FUARI

Metal İşleme Makinaları Hareket ve Kontrol Sistemleri
El Aletleri
Fabrika ve Atölye Ekipmanları
Basınçlı Hava Sistemleri
İş Güvenliği Ekipmanları

KAYNAK TEKNOLOJİLERİ FUARI

Kaynak Makinaları ve Ekipmanları
Kesme Makinaları ve Ekipmanları
Kaynak Otomasyon Sistemleri
Kaynak ve Dolgu Malzemeleri

YÜZEY İŞLEM TEKNOLOJİLERİ FUARI

Yüzey Temizleme / Ön İşlem Malzeme ve Ekipmanı
Boya ve Plastik Kaplama Sistemleri
Galvaniz Sistemleri
Boya, Vernik ve Kaplama Malzemeleri
Özel Yüzey Kaplama Teknolojileri
Yüzey Teknolojileri Hizmetleri

TAŞIMA, KALDIRMA VE İSTİFLEME SİSTEMLERİ FUARI

Malzeme Kaldırma ve Taşıma Sistemleri
Depolama Sistemleri
Paketleme, Toplama ve Tartma Sistemleri
Lojistik, Intralojistik ve Yazılım Sistemleri
Taşımacılık

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ramazanda Kilo Vermenize Yardımcı Öneriler
Ramazanda Kilo Vermenize Yardımcı Öneriler
Ege’nin iki yakası festivalde buluşacak
Ege’nin iki yakası festivalde buluşacak