<
Ege Yapı Fuarı’nı 13 Ülkeden 6.125 Kişi Ziyaret Etti
Reklam

Ege Yapı Fuarı’nı 13 Ülkeden 6.125 Kişi Ziyaret Etti

1 – 4 Kasım 2018 tarihleri arasında Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ve Mimarlar Odası İzmir Şubesi işbirliğinde; İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri A.Ş. (İZFAŞ), İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), İzmir Ticaret Odası ve KOSGEB’in değerli destekleri ile gerçekleşen EGE YAPI Fuarı’nı 13 ülkeden 6.125 kişi ziyaret etti.

07 Kasım 2018 - 16:59

EGE YAPI “Yapı Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı” Furizmir Uluslararası Fuar Merkezi’nde inşaat malzemeleri, ısıtma ve soğutma sistemleri, yapı kimyasal ve teknolojileri, akıllı ev donanımları, kapı-pencere sistemleri, yalıtım & izolasyon, doğal taş & mermer, dış cephe bağlantı elemanları, havuz malzeme ve ekipmanları, kompozit malzemeler, yenilebilir enerji ve elektrik üretimi, su arıtma sistemleri, iş ve inşaat makinelerine ilişkin ürün ve hizmetler C Salon’unda 6 bin metrekarelik alanda düzenlenendi. Almanya, Fransa, Sırbistan başta olmak üzere 67 firma ve firma temsilciğinin yer aldığı Türkiye’nin dört bir tarafından gelen 6.125 sektör profesyonelinin ziyaret ettiği fuarda teknolojik ürünleri inceleme ve iş anlaşması yapma fırsatı buldu.

13 ülkeden ziyaretçi İzmir’e geldi.

Tüyap’ın Moskova, Sofya, Tahran, Tiflis, Üsküp ve Kahire'de var olan yurt dışı ofisleri vasıtasıyla başta Rusya, Makedonya, Suudi Arabistan, Cezayir, Filistin, Irak, İran, İsrail, Lübnan, Gürcistan, Ürdün, Libya olmak üzere 13 ülkeden alım heyetleri fuarda ağırlandı.

Yurt dışından olduğu kadar yurt içinden de ziyaretçi ilgisiyle karşılaşan fuar, İzmir başta olmak üzere Manisa, Denizli, Uşak, Aydın, Kütahya, Isparta, Bursa, Balıkesir, Nevşehir, Adana, Kırşehir, Konya ve Trabzon’dan gelen İnşaat Mühendisleri, Mimarlar, Müteahhitler ve sektör profesyonelleri katılımcı firmalarla buluştu.

Yem Kitabevi ve TMMOB İnşaat Mühendisleri İzmir Şubesi organizatörlüğünde etkinlik programı gerçekleşti.

Yem Kitabevi organizatörlüğünde “Yazar Söyleşileri” ve TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi organizatörlüğünde “Etkinlik Programı” paneli C Seminer Salonu’nda 1 – 3 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşti. “Yazar Söyleşileri” panelinde Yüksek Mühendis Mimar Doğan HASOL ile Mimarlık Denince, akademisyen Prof. Dr. Zeynep AHUNBAY ile Tarihi Çevreyi Koruma ve Restore Etmek son olarak İnşaat Mühendisi Yaşar YILMAZ ile Mimar ve Mühendisler için Antik Kentlerimizden Öğrenilecekler paneli gerçekleşti. Devamında “Etkinlik Programı” paneli başlayarak Mutlu Burak PAKSOY ile Yapı İşlerinde İşçi sağlığı ve İş Güvenliği, Hasan ALINÇ ile Kentsel Dönüşüme Bütünsel Yaklaşım ve Abdullah İNCİR ile Temek Afet Bilinci Eğitimi gibi birbirinden farklı konulara değinilerek farklı bir bakış açısı kazandıran EGE YAPI Fuarı, katılımcı ve ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Bu yıl 1 – 4 Kasım 2018 tarihlerinde gerçekleşen EGE YAPI Fuarı 2019 yılında kapılarını açmak için hazırlıklara başladı.

TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü İlhan Ersözlü, İzmir’de ilk kez düzenledikleri fuarda “Fuarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı tüm değerli katılımcılarımıza, sevgili ziyaretçilerimize ve basın mensuplarımıza, fuarın hazırlanmasında katkıları bulunan tüm dernek ve odalara teşekkür ederiz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Güvenli seyahat için 7 öneri
Güvenli seyahat için 7 öneri
Türkiye'nin ilk
Türkiye'nin ilk "Engelli Farkındalık Merkezi"ne tam not