"Çakır" Yılport Samsunspor'un da maskotu oldu

Samsun’da geçen yıl yapılan ve Türkiye’nin gerçekleştirdiği en büyük spor organizasyonu olma özelliği taşıyan İşitme Engelliler Olimpiyatları’nın resmi maskotu “Çakır”ın, Yılport Samsunspor’un da maskotu olmasına karar verildi.

"Çakır" Yılport Samsunspor'un da maskotu oldu
13 Ekim 2018 - 13:13

Samsun’da geçen yıl yapılan ve Türkiye’nin gerçekleştirdiği en büyük spor organizasyonu olma özelliği taşıyan İşitme Engelliler Olimpiyatları’nın resmi maskotu “Çakır”ın, Yılport Samsunspor’un da maskotu olmasına karar verildi. Ayrıca Yılport Samsunspor’un her zaman yanında olduğuna dikkat çekmek amacıyla hizmet binasına dev pankart asan Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi, kente ve kulübe verdiği önemi gösteriyor.  

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Yılport Samsunspor’un maskotu Türkiye’nin olimpiyatlardaki tanıtım yüzü Çakır oldu. 2017 yılında Türkiye'de gerçekleştirilen İşitme Engelliler Olimpiyatları’nın resmi maskotu olan Çakır, kasketindeki 8 köşe ile Türk halkının vatanseverlik, yiğitlik, mertlik, cömertlik, delikanlılık, alçak gönüllülük, dürüstlük ve misafirperverlik özellikleri ile biliniyor.

Çakır, tribünlerde taraftarları coşturacak

Çakır’ı tanıtım yüzü olarak konumlandıran Yılport Samsunspor, iç saha karşılaşmalarında tribünde taraftarın yanında yer alacak. Maç coşkusunu taraftarlar ile yaşayacak olan Çakır, Yılport Samsunspor tribünlerin vazgeçilmez yüzü olacak. Sezona “küfürsüz taraflar” sloganı ile başlayan Yılport Samsunspor, yeni maskotu ile maç günleri taraftarın eşi ve çocukları ile tribünlere gelerek eğlenmelerini amaçlıyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Çölyak Hastalarını Unutmadı
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Çölyak Hastalarını Unutmadı
Başkan Ergün'den Kadir Gecesi Mesajı
Başkan Ergün’den Kadir Gecesi Mesajı