Tanı'da Oryantasyon Eğitimi Başladı

Tüm öğrenciler yaz tatilinin son günlerini geçirirken Özel Tanı İlkokulu öğrencileri kendileri için hazırlanan etkinliklerle uyum eğitimlerine başladı...

Tanı'da Oryantasyon Eğitimi Başladı
08 Eylül 2018 - 12:27

Oryantasyon programı kapsamında Karşıyaka Ege Sanat Merkezi ve Spor Kulübü ile iş birliği yapan Özel Tanı İlkokulu okula başlayacak olan öğrencilere, ilk günden itibaren keyifli bir eğitim sunmaya başladı. 3-10 yaş arası minik öğrenciler bir haftadır düzenlenen ücretsiz etkinlik programında yer alan müzik atölyesi, resim atölyesi, bale, dans, halk oyunları, jimnastik ve yaratıcı drama atölyelerinde eğlenceli dakikalar geçirdiler. Etkinlikler 14 Eylül Cuma günü son bulacak.

Geleceğin bireylerini yetiştirme sürecinde ilk adımı attıklarını belirten Özel Tanı İlkokulu Müdürü Deniz Karabacak ise, " Çağımız bilgi çağı. Birey ve toplumların şekillenmesinde en belirleyici etken "bilgi" olacaktır. Bugünün gerçekleri ile yarına öğrenci hazırlayamayız. Bugünün çocuklarını dünün yöntemleri ile eğitirsek yarınlarından çalarız. Amacımız öğrencide yaşam boyu sürecek öğrenme isteği uyandırmak ve öğrenmeyi öğrenmesini sağlamaktır. Bu doğrultuda öğrencilerimizi, sorumluluk sahibi, eleştirel düşünme ve problem çözme becerisine sahip, yaratıcı, üretken, girişimci, iyi iletişim kurabilen, işbirliğine açık, bilgi ve teknoloji okur-yazarı, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş, kendini yenileyebilen, değişmelere uyum sağlayabilen bireyler olarak hayata hazırlayabilmek için öğrenci merkezli eğitim anlayışla 17 Eylül tarihinden itibaren eğitim vermeye başlayacağız. " diye konuştu.

“Artık 3 Yaşından 18 Yaşına kadar eğitim vereceğiz.."

2018-2019 Eğitim Öğretim yılında da Tanı Kolejinin büyümeye devam edeceğine dikkat çeken Tanı Koleji Kurucu Genel Müdürü Ümit Genç, " Tanı Koleji olarak Ortaokul ve Anadolu Lisemizin ardından anasınıfımızı, ilkokulumuzu ve fen lisemizi de açtık. Öğrencilerimiz için ideal bir öğrenme ortamı oluşturmak için akustiği, renkleri, ışığı, yerleşim düzeni, materyalleri, mekânın etkileşim özelliklerini, grafiği, teknolojiyi, ilhamı ve daha pek çok şeyi dikkate alarak esnek öğrenme ortamları oluşturduk. Bundan böyle artık çocuklarınız 3 yaşından 18 yaşına kadar uzman kadroya sahip olan Tanı Kolejine emanet olacaktır." dedi.