BERTO, Gastronomi Festivali Düzenlemeyi Hedefliyor

Bergama Ticaret Odası (BERTO) Başkanı Lütfi Kolat, ilçe gündemine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bakırçay Bölge Gazetesine konuşan Başkan Lütfi Kolat, Bergama Ticaret Odası olarak ilçede bir gastronomi festivali düzenlemeyi hedeflediklerini söyledi. 

BERTO, Gastronomi Festivali Düzenlemeyi Hedefliyor
07 Mayıs 2024 - 21:28
Bergama Ticaret Odası (BERTO) Başkanı Lütfi Kolat, ilçe gündemine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bakırçay Bölge Gazetesine konuşan Başkan Lütfi Kolat, Bergama Ticaret Odası olarak ilçede bir gastronomi festivali düzenlemeyi hedeflediklerini söyledi. 

Ticaret Odası olarak şu ana kadar Bergama Köftesi ve çam fıstığının coğrafi işaretini aldıklarını belirten Başkan Kolat, Bergama Peyniri ile geleneksel Bergama yemeği çığırtanın da coğrafi işaretlerini en geç haziran ortasına kadar alacaklarının bilgisini paylaştı. 

Kentin değerlerine sahip çıktıklarını belirten Başkan Kolat, Zülbiye Tatlısı ile birlikte sakızlı-karanfilli Bergama leblebisinin coğrafi işaretileri için de çalışma başlattıklarını ifade etti. 

28 Mayıs'ta İzmir İZFAŞ’ın düzenleyeceği Zeytinyağı Fuarı için İZFAŞ yönetiminin kendilerine stant tahsis ettiğini ve fuara katılacaklarını söyleyen Başkan Kolat, "Bu, bizim için çok olumlu bir adım olacak. Bildiğiniz gibi Oda olarak Bergama zeytinyağının tanıtımı için birçok etkinlik ve toplantı gerçekleştirdik. En yakın zamanda zeytinyağı günleri düzenlemeyi planlıyoruz. Belki altyapısını oluşturabilirsek bir de gastronomi veya coğrafi işaretler günü düzenleme yönünde de çalışamlarımız var" diye konuştu. 

12 YOUTUBER BERGAMA’YA GELİYOR
Birinin en az 500 bine yakın takipçisi olan 12 YouTuber’ın 11 Mayıs tarihinde Bergama'ya geleceklerini söyleyen Kolat, Bergama'da ağırlayacakları YouTuber’lara Bergama’nın ören yerlerinin gezdireceklerini, coğrafi işareti alınan ve alınacak lezzetlerin de tattırılacağını söyledi. Başkan Kolat, “ilçemizi tanıtmak için her türlü fırsatı değerlendiriyoruz” dedi.

22 Mayıs tarihinde İzmir kadın girişimciler grubunun İZTB yöneticileri ile Bergama'ya gelip yönetim kurulu toplantısını BERTO’da yapacaklarını açıklayan Kolat, misafir heyetin daha sonra BOSBİ ve BASBAŞ’ı gezeceklerinin de bilgisini paylaştı. 

Bergama Ticaret Odası olarak kişisel ve kurumsal gelişim eğitimlerine son derece önem verdiklerini belirten Başkan Kolat, 18 Mayıs'ta gerçekleşecek ve 4 saat sürecek olan liderlik ve etkili yönetim semineri için son hazırlıkların yapıldığını söyledi. Kolat, 28- 31 Mayısta yapılacak olan Geleneksel Psikoterapi Kongresine de 400 civarında yerli yabancı akademisyenin konuk edileceğinin altını çizdi. 

TRT ile ortaklaşa yapımı tamamlanan Yiyeceğin Serüveni belgeselinin de bu ay yine gösterilmeye başlayacağını sözlerine ekleyen BERTO Başkanı Lütfi Kolat, ayrıca üyeleri ve yatırımcıları buluşturmak için mal ve hizmet tedarik eden oda üyelerini de Bergama’ya gelen yatırımcılar ile buluşturmak için 'perakende günleri' ayrıca iş arayan gençler ile yine yatırımcıları buluşturmak için de kariyer günleri düzenleyeceklerini söyledi. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur...
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel...