Üç fidan Bayraklı'da anıldı

Türkiye'de devrimci hareketin en önemli temsilcileri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, idam edilişlerinin 52'nci yılında idam edildikleri saatte, 05:30’da Bayraklı'daki anıtları başında anıldı.

Üç fidan Bayraklı'da anıldı
06 Mayıs 2024 - 13:06
Türkiye'de devrimci hareketin en önemli temsilcileri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, idam edilişlerinin 52'nci yılında idam edildikleri saatte, 05:30’da Bayraklı'daki anıtları başında anıldı. Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, "Deniz Gezmiş ve arkadaşları nasıl ülkemizin bağımsızlığı için can verdiyse bizler de onların mirasına ve cumhuriyet değerlerine canımız pahasına sahip çıkacağız" dedi.

MUMLAR YAKILDI, KARANFİLLER BIRAKILDI
Üç fidan; Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, idam edilmelerinin 52'nci yıl dönümünde Bayraklı Belediyesi tarafından Yamanlar Mahallesi’ndeki ‘Üç Fidan’ anıtında düzenlenen etkinlikle anıldı. 05:30’da gerçekleştirilen törene Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin, meclis üyeleri, muhtarlar, 68’liler Platformu Vakfı ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Etkinlikte üç fidan anısına saygı duruşunda bulunuldu, mumlar yakıldı, anıta karanfiller bırakıldı. Başkan Önal, duygu ve düşüncelerini yazdığı anı defterini imzaladı.

MÜCADELE İÇİNDE OLACAĞIZ
Etkinlikte konuşan Önal, “52 yıl önce ülkemizin bağımsızlığı için mücadele eden Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan’ın idamlarından sonra ülkemizde değişen çok bir şeyin olmadığını maalesef görüyoruz. Hala ülkemizin ekonomisi bağımsız değil ve pek çok yer peşkeş çekilip satılmaya devam ediyor. Bu mücadeleyi geçmişte onlar canlarıyla verdi. Cumhuriyetin hangi zorluklar ve mücadeleyle kurulduğunu unutmayacağız ve ülkemizin bağımsızlığı için her birimiz mücadele içinde olacağız. Deniz Gezmiş ve arkadaşları nasıl bu mücadeleyi canlarıyla ödedilerse, biz de onların bıraktığı bu mirasa canımız pahasına sahip çıkacağız" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Tugay: Yasalara Uymak Zorundayız!
Başkan Tugay: Yasalara Uymak Zorundayız!
İzmir'de Deniz Renk Değiştirdi: İZSU'dan Açıklama Geldi!
İzmir'de Deniz Renk Değiştirdi: İZSU'dan Açıklama Geldi!