Üç fidan Bayraklı'da anıldı
Türkiye'de devrimci hareketin en önemli temsilcileri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, idam edilişlerinin 52'nci yılında idam edildikleri saatte, 05:30’da Bayraklı'daki anıtları başında anıldı.
![Üç fidan Bayraklı'da anıldı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2024/05/uc-fidan-bayrakli-da-anildi.jpeg)
06 Mayıs 2024 - 13:06
Türkiye'de devrimci hareketin en önemli temsilcileri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, idam edilişlerinin 52'nci yılında idam edildikleri saatte, 05:30’da Bayraklı'daki anıtları başında anıldı. Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, "Deniz Gezmiş ve arkadaşları nasıl ülkemizin bağımsızlığı için can verdiyse bizler de onların mirasına ve cumhuriyet değerlerine canımız pahasına sahip çıkacağız" dedi.
MUMLAR YAKILDI, KARANFİLLER BIRAKILDI
Üç fidan; Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, idam edilmelerinin 52'nci yıl dönümünde Bayraklı Belediyesi tarafından Yamanlar Mahallesi’ndeki ‘Üç Fidan’ anıtında düzenlenen etkinlikle anıldı. 05:30’da gerçekleştirilen törene Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin, meclis üyeleri, muhtarlar, 68’liler Platformu Vakfı ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Etkinlikte üç fidan anısına saygı duruşunda bulunuldu, mumlar yakıldı, anıta karanfiller bırakıldı. Başkan Önal, duygu ve düşüncelerini yazdığı anı defterini imzaladı.
MÜCADELE İÇİNDE OLACAĞIZ
Etkinlikte konuşan Önal, “52 yıl önce ülkemizin bağımsızlığı için mücadele eden Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan’ın idamlarından sonra ülkemizde değişen çok bir şeyin olmadığını maalesef görüyoruz. Hala ülkemizin ekonomisi bağımsız değil ve pek çok yer peşkeş çekilip satılmaya devam ediyor. Bu mücadeleyi geçmişte onlar canlarıyla verdi. Cumhuriyetin hangi zorluklar ve mücadeleyle kurulduğunu unutmayacağız ve ülkemizin bağımsızlığı için her birimiz mücadele içinde olacağız. Deniz Gezmiş ve arkadaşları nasıl bu mücadeleyi canlarıyla ödedilerse, biz de onların bıraktığı bu mirasa canımız pahasına sahip çıkacağız" dedi.
MUMLAR YAKILDI, KARANFİLLER BIRAKILDI
Üç fidan; Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, idam edilmelerinin 52'nci yıl dönümünde Bayraklı Belediyesi tarafından Yamanlar Mahallesi’ndeki ‘Üç Fidan’ anıtında düzenlenen etkinlikle anıldı. 05:30’da gerçekleştirilen törene Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin, meclis üyeleri, muhtarlar, 68’liler Platformu Vakfı ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Etkinlikte üç fidan anısına saygı duruşunda bulunuldu, mumlar yakıldı, anıta karanfiller bırakıldı. Başkan Önal, duygu ve düşüncelerini yazdığı anı defterini imzaladı.
MÜCADELE İÇİNDE OLACAĞIZ
Etkinlikte konuşan Önal, “52 yıl önce ülkemizin bağımsızlığı için mücadele eden Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan’ın idamlarından sonra ülkemizde değişen çok bir şeyin olmadığını maalesef görüyoruz. Hala ülkemizin ekonomisi bağımsız değil ve pek çok yer peşkeş çekilip satılmaya devam ediyor. Bu mücadeleyi geçmişte onlar canlarıyla verdi. Cumhuriyetin hangi zorluklar ve mücadeleyle kurulduğunu unutmayacağız ve ülkemizin bağımsızlığı için her birimiz mücadele içinde olacağız. Deniz Gezmiş ve arkadaşları nasıl bu mücadeleyi canlarıyla ödedilerse, biz de onların bıraktığı bu mirasa canımız pahasına sahip çıkacağız" dedi.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR