SPK onayladı: Hareket halka arz oluyor!

67 yıllık köklü tecrübesiyle; yük mühendisliği, proje taşımacılığı ve ağır yük kaldırma alanlarında hizmet veren Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş.’nin halka arz başvurusu Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylandı.

SPK onayladı: Hareket halka arz oluyor!
10 Mayıs 2024 - 12:41

Hareket’in halka arz başvurusu onaylandı

67 yıllık köklü tecrübesiyle; yük mühendisliği, proje taşımacılığı ve ağır yük kaldırma alanlarında hizmet veren Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş.’nin halka arz başvurusu Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylandı.

Üç kıtada yük mühendisliği gerektiren standart dışı yük kaldırma, proje taşımacılığı, vinç ve makina kiralama ile montaj ve depolama hizmetleri sunan ve sektörünün önde gelen şirketlerinden olan Hareket’in halka arzı Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylandı.
 
Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. (TSKB) liderliğinde ve Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş. (YF) eş liderliğinde gerçekleştirilecek halka arzda pay başına satış fiyatı 70 TL olarak belirlendi. Hareket’in halka arzında çıkarılmış sermaye 96 milyon TL’den 115 milyon 200 bin TL'ye yükseltilecektir. 19 milyon 200 bin TL nominal değerli paylar sermaye artırımı, 4 milyon 800 bin TL nominal değerli paylar ortak satışı şeklinde gerçekleşecektir. Bireysel yatırımcıya eşit dağıtım yöntemi uygulanacak halka arzın 1 milyar 680 milyon TL büyüklükte olması hedeflenmektedir. Halka arz sonrası Hareket’in halka açıklık oranı % 20,83 olacaktır.

International Cranes and Specialized Transport dergisinin taşıma kapasitesi üzerinden belirlediği IC T50-2023 endeksine göre; Hareket, Türkiye'de 1., Avrupa'da 4. ve dünyada 15. sırada yer almaktadır. Şirket; 10 farklı kategoride 500’den fazla şirketin katılım sağladığı ve sektörün en iyilerinin belirlendiği ESTA Mükemmellik Ödülleri’nde farklı kategorilerde olmak üzere 2011 ve 2023 yıllarında ödül alarak ülkemizi uluslararası arenada temsil etmiştir. Hareket; halihazırda uluslararası birçok mega projede paydaş olarak yer almaktadır. Osmangazi Köprüsü, Azfen Ace projesi, 1915 Çanakkale Köprüsü, Star Rafinerisi, Senegal Stadyumu, Antalya Expo Kulesi, Navoi 1 ve 2 doğalgaz çevrim santralleri projeleri, Abu Dabi’deki Guggenheim müze projesi, Katar Petrol ve Gaz NFE projeleri örnek niteliğindeki projelerdir. Son olarak; Şirket, 2023 yılında Tuzla’da özel bir tersanede bulunan Türkiye’nin tek parça halinde en ağır (11 bin 350 ton) ve en büyük yükünün taşımasını gerçekleştirmiştir.

Yasal Uyarı: Halka arz fiyatının belirlenmesinde Sermaye Piyasası Kurulu’nun ya da Borsa İstanbul A.Ş.’nin herhangi bir takdir yetkisi ya da onayı bulunmamaktadır. Şirket ve halka arz ile ilgili bilgileri içeren İzahname ve Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu, Kamu Aydınlatma Platformu’nun (www.kap.org.tr), Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş.’nin (www.hareket.com.tr), Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş.’nin (www.tskb.com.tr) ve Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş.’nin (www.yf.com.tr) internet sitelerinde yayınlanacaktır. Yatırımcıların yatırım kararlarını, belirtilen adreslerde yayımlanan Kurul tarafından onaylı İzahname ile Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu’nu incelemek suretiyle vermeleri gerekmektedir.

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş. Hakkında: 67 yıllık köklü tecrübesiyle hizmet veren Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş.; güvenilirliği ve yüksek hizmet standartlarıyla, yük mühendisliği, proje taşımacılığı ve ağır yük kaldırma alanlarında Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarından biridir. Merkezi İstanbul’da yer alan Şirket; Asya, Afrika ve Avrupa’da mega projelerde uluslararası nitelikte hizmet sunmaktadır. Hareket; Türkiye’de ve dünyada enerji, petrokimya, petrol ve gaz, nükleer enerji, alt yapı inşaat ve gemi inşa sektörlerinde, yük mühendisliği, ağır yük kaldırma, proje taşımacılığı, yenilenebilir enerji santrallerinin ve spesifik endüstriyel ekipmanların montajı, vinç ve makina kiralama ve alternatif kaldırma teknikleri ile montaj ve yerleştirme hizmetleri vermektedir. International Cranes and Specialized Transport dergisinin taşıma kapasitesi üzerinden belirlediği IC T50-2023 endeksine göre; Hareket, Türkiye'de 1., Avrupa'da 4. ve dünyada 15. sırada yer almaktadır.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir Meclisi'nde Oy Birliğiyle Kabul Edildi: İzmir Gazze ile kardeş kent olacak!
Büyükşehir Meclisi’nde Oy Birliğiyle Kabul Edildi: İzmir Gazze...
Başkan Tugay: Yasalara Uymak Zorundayız!
Başkan Tugay: Yasalara Uymak Zorundayız!