Wenergy 2024'te İZSU da yerini aldı
İnovatif ve sürdürülebilir enerji teknolojilerinin tanıtıldığı Wenergy 2. Temiz Enerji Teknolojileri Fuarı’na, İZSU Genel Müdürlüğü de ödüllü yenilenebilir enerji projeleri ile katıldı. Şehrin geleceğini şekillendirecek enerji projelerinin sergilendiği İZSU standını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay da ziyaret etti.
![Wenergy 2024'te İZSU da yerini aldı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2024/05/wenergy-2024-te-izsu-da-yerini-aldi.jpg)
10 Mayıs 2024 - 13:10
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Fuar İzmir’de ikinci defa kapılarını açan Wenergy Temiz Enerji Teknolojileri Fuarı’nda yerini aldı.
İnovatif ve sürdürülebilir enerji teknolojilerinin tanıtıldığı Wenergy 2. Temiz Enerji Teknolojileri Fuarı’na, İZSU Genel Müdürlüğü de ödüllü yenilenebilir enerji projeleri ile katıldı. Fuarın açılışını yaptıktan sonra stantları gezen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, İZSU Genel Müdürü Gürkan Erdoğan’dan karbon salınımını azaltmak ve üretim maliyetlerini düşürmek amacıyla geliştirilen enerji projeleri hakkında bilgi aldı.
“Katılımcılar, tüm AR-GE projelerimizle ilgili bilgi alıyorlar”
İZSU Genel Müdürlüğü’nün yenilenebilir enerji standında, Menemen Değirmendere’de hayata geçirilen arazi ve çatı tipi güneş enerji santrali projesi ile boru içi türbin hidroelektrik santrali projesi yer alıyor. Maket ve tanıtım filmleriyle desteklenen stantta ayrıca, pilot uygulaması Çiğli Atıksu Arıtma Tesisi’nde gerçekleştirilen Hibrit Ters Şemsiye Su ve Enerji Hasadı Sistemi Projesi ile Şehir Ulaşımında Hidrojen Enerjisi Kullanımı Projesi tanıtılıyor.İZSU Enerji Şube Müdürü Filiz Yaşar Mahlıçlı, “Katılımcılarımız bu sene İZSU standında AR-GE projelerimizi görüyorlar. Bu AR-GE projelerinin içinde iki Avrupa Birliği projesi var. Biri, boru içi türbin hidrolik santral projesi. Diğeri ise içme suyu şebeke hatlarındaki titreşim gücünden elektrik enerjisi üretmeyle ilgili yeni bir proje. Ziyaretçilerimiz, ayrıca, Ters Şemsiye projemiz ve geleneksel GES yatırımlarımıza ilişkin de bilgi alabilir” dedi.
“İZSU’da Yenilenebilir Enerji AR-GE Projeleri Paneli”
Fuar kapsamında İZSU Enerji Şube Müdürü Dr. Filiz Yaşar Mahlıçlı moderatörlüğünde ve kurumun proje ortaklarının katılımıyla “İZSU’da Yenilenebilir Enerji AR-GE Projeleri Paneli” düzenlenecek. Panele ODTÜ GÜNAM Koordinatörü Prof. Dr. Raşit Güran, TÜBİTAK MAM Yenilenebilir Enerji Araştırma Grubu Lideri Erkan Koç, TOBB-ETÜ Hidro’dan Dr. Kutay Çelebioğlu ve İZSU Enerji Şube Müdürlüğü’nde görev yapan Makine Mühendisi Erkin Can Kılınç konuşmacı olarak katılacak. Wenergy 2024, 3 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak.![](https://www.mahalligundem.com/images/Bak%C4%B1r%C3%A7ay/bakircay%20(2).jpg)
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR