Swarovski, 41. Vodafone İstanbul Maratonu'ndaydı

Swarovski, 3 Kasım Pazar günü düzenlenen 41. Vodafone İstanbul Maratonunda Türk Eğitim Vakfını destekleme ve projeleri hakkında farkındalık yaratma amacıyla koştu. Şehrin en ikonik karakterlerinden Boğaziçi Köprüsü'nden başlayan ve iki kıtayı buluşturan anlamlı etkinlik, çok yüksek katılımla gerçekleşti.

Swarovski, 41. Vodafone İstanbul Maratonu'ndaydı
03 Kasım 2019 - 20:57

Daniel Swarovski, kristal şirketini insanlara ve gezegene saygılı bir iş yapma vizyonuyla 1895 yılında Avusturya Alplerinde kurdu. Swarovski Foundation ise 2013 yılında Daniel Swarovski’nin vizyonunu sürdürme ve gelecek nesillerde pozitif değişim yaratma amacıyla kuruldu. Vakıf, kültür ve yaratıcılığı geliştirme, refahı teşvik etme ve doğal kaynakları koruma olmak üzere en büyük etkiyi yaratabileceği üç alana odaklı faaliyetlerini sürdürüyor. Aynı yardımseverlik ruhunu paylaşan Swarovski Türkiye, 41. Vodafone İstanbul Maratonunda Türk Eğitim Vakfını gururla destekledi.

Türk Eğitim Vakfı, her yıl Vodafone İstanbul Maratonu için bir bağış projesi başlatıyor. Bu yıl ‘Kazandığı Üniversiteyi Kaybetmesin’ adı verilen bağış projesi, maddi nedenlerle üniversite eğitimini bırakmak zorunda kalan öğrencilere yönelik farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Bizim için son derece heyecanlı ve unutulmaz geçen bu günde Swarovski ekibinin değerli üyeleri bu öğrencilere yardım etmek için umut ve tutkuyla koştular. Bu amaç göz önünde bulundurularak ve Swarovski Foundation değerleri ve eylemleri doğrultusunda hareket edilerek Swarovski tarafından öğrencileri desteklemek amacıyla yapılan bağışın tamamı, üniversiteyi bırakmak zorunda kalan öğrencilerin eğitimlerini tamamlaması için kullanılacak.

Yaratıcı sanatları desteklemek ve kültürel mirasın sürdürülebilirliğini sağlamak, Swarovski işinin özgün amaçlarından birini oluşturuyor. Swarovski Foundation, yaratıcı sanat alanlarında bursları ve başarıyı destekleyerek bu mirası devam ettiriyor. Vakıf, bu taahhüt kapsamında sanat, eğitim ve kültür kurumlarını destekleyerek sanatta yaratıcılığı geliştiriyor. Londra’daki Design Museum bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Swarovski Foundation Centre for Learning (Swarovski Vakfı Öğrenme Merkezi), Vakfın yaratıcı ortamda eğitime destek verme konusundaki ilk somut taahhüdünü temsil ediyor.

###

Swarovski Foundation hakkında: Swarovski Foundation, 1895 yılında kristal işini kuran Daniel Swarovski'nin hayırseverlik ruhunu onurlandırmak ve yardımseverlik hedeflerini gerçekleştirmek amacıyla 2013’te kuruldu. Swarovski ailesinin beş nesli, o zamandan bu yana şirketin hayırseverlik ve yardımseverlik taahhüdünü güçlendirmeye devam ediyor.

Vakıf, insanlığın kültürel mirasını koruma ve sanatta yaratıcılığı teşvik etme taahhüdüyle tasarımda mükemmelliğe adanmış eğitim, sanat ve kültür kurumlarını, ayrıca moda ve mücevher tasarımı alanlarında eğitimi destekliyor.

Swarovskifoundation.com

Swarovski hakkında: Swarovski rakipsiz bir kalite, el işçiliği ve yaratıcılık ürünü geniş bir portföy sunar. 1895 yılında Avusturya’da kurulan Swarovski, yüksek kaliteli kristal, gerçek değerli taş ve yapay taşın yanı sıra takı, aksesuar ve ışıklandırma gibi ürünlerin tasarımı, üretimi ve pazarlaması üzerinde çalışır. Halihazırda beşinci nesil aile üyeleri tarafından yönetilen Swarovski Crystal Business, yaklaşık 170 ülkede 3.000’den fazla mağazası, 27.000’in üzerinde çalışanı ve 2017 yılında elde ettiği 2.7 milyar Avro ciro ile tüm dünyaya erişen küresel bir işletmedir.Swarovski Crystal Business, kardeş şirketleri Swarovski Optik (optik cihazlar) ve Tyrolit (kesme ve şekillendirme makineleri) ile birlikte Swarovski Group’u oluşturmaktadır. Group 2017 yılında 3.5 milyar Avro ciro elde etmiş ve 32.000’in üzerinde kişiye istihdam olanağı sağlamıştır. İnsanlık ve gezegenimizle arasında sorumluluk sahibi bir ilişki geliştirmek her zaman Swarovski mirasının ayrılmaz bir parçası olmuştur ve şu an şirketin oturmuş küresel sürdürülebilirlik gündeminin ayrılmaz bir parçasıdır. Buna ek olarak küresel Swarovski Waterschool eğitim programı dünyanın en büyük nehirleri çevresinde yaşayan 500.000 çocuğa ulaşmıştır ve 2013 yılında kurulan Swarovski Foundation olumlu bir sosyal etki yaratmak üzere yaratıcılığa ve kültürü destekleyen, kadın ve çocuk haklarının ve refahının iyileştirilmesine ve doğal kaynakların korunmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirmektir.

www.swarovskigroup.com