"2 bin- 2 bin 500 liraya kadar faturalar geliyor..."

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Grup Sözcüsü Fatih Taştan, köylerden mahalleye dönüşen yerlerdeki sayaç sorununu meclise taşıdı.

18 Ekim 2019 - 00:46 - Güncelleme: 18 Ekim 2019 - 00:53

“KÖYLÜLER SU FATURASINI ÖDEMENİN YOLUNU ARIYOR”

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Grup Sözcüsü Fatih Taştan, “Köylümüz artık hak aramaktan vazgeçmiş ve taksitlendirme dahil, su faturasını nasıl ödeyeceğinin yollarını arıyor” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı toplantısı ikinci oturumu Başkan Tunç Soyer başkanlığında toplandı. Dilek ve temenniler bölümünde konuşan AK Parti Grup Sözcüsü Fatih Taştan, köyken mahalle statüsüne geçen yaşam alanlarındaki su faturası ve sayaç problemini meclise taşıdı.

"İZSU GENEL KURULU TOPLANMALI"

Taştan, mahalle statüsüne geçen köylerdeki tarifenin sabitlendiğini hatırlatarak, “Geçtiğimiz İZSU Genel Kurulu’nda malumunuz olduğu üzere tarifeleri bir üst tarifeye, yani köyden mahalleye dönüşen bölgelerimizde kullanılan tarımsal tarifeleri bir üst tarifeye sabitledik. Sonrasında çok büyük problemler yaşanmaya başladı. Sosyal medya üzerinden birçok bürokratımızın ve muhtarımızın bu konuyla ilgili açıklamalar yaptığını gördük. Hatta tarifenin geri çekileceğiyle ilgili bazı söylentiler dolaştı. Ama bildiğim kadarıyla bunu geri çekmemiz için de İZSU genel kurulunu toplamamız lazım. Dolayısıyla bunun en kısa sürede gerçekleşmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

"2 BİN 500 TL’LİK FATURALAR"

Taştan, köylerde sayaçların okunma süresinin yarattığı sıkıntıya değinerek, “Uzun zamandan beri İZSU’da bu kangren haline gelmiş sorun da, sayaçlar özellikle zam dönemlerinde uzun süredir okunmuyor olması. Bugün kendi bölgem olan Bornova’daki 12 köyde de, sayaçların ortalama okunma süresi 75 günlere kadar uzanıyor. 75 günlük süre içinde gelip zamlı tarifeyle sayaçları okuyorsunuz ve oradaki vatandaşlarımıza 2 bin- 2 bin 500 liraya kadar faturalar geliyor. Oradaki köylümüz artık hak aramaktan vazgeçmiş ve taksitlendirme dahil, nasıl ödeyeceğinin yollarını arıyor. Dolayısıyla eğer İZSU genel kurulu yönetmeliği buna da cevaz veriyorsa, böyle bir önerim var. Bu sorunu çözelim” sözlerine yer verdi.

Kaynak: İzmir Basın Grubu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nikahlarda normalleşme süreci
Nikahlarda normalleşme süreci
Ömer Niziplioğlu: Türkiye turizmden hak ettiği payı alamıyor!
Ömer Niziplioğlu: Türkiye turizmden hak ettiği payı alamıyor!