İZSU ekibi deprem bölgesinin içme suyu hatlarını onarıyor

Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7,7 ve Elbistan merkezli 7,6 büyüklüğündeki iki büyük depremin yaralarını sarmak için bölgedeki çalışmalar sürüyor.

İZSU ekibi deprem bölgesinin içme suyu hatlarını onarıyor
22 Eylül 2023 - 23:32

'Yaralarımızı birlikte sarıyoruz'

İzmir Büyükşehir Belediyesi 6 Şubat depremlerinin yaralarını sarmak için bölgedeki çalışmalara desteğini sürdürüyor. İZSU Genel Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bölgede içme suyu hizmetinin yeniden sağlıklı bir şekilde verilebilmesi için bir aydır Hatay’da görev yapıyor.

Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7,7 ve Elbistan merkezli 7,6 büyüklüğündeki iki büyük depremin yaralarını sarmak için bölgedeki çalışmalar sürüyor. 11 ilde büyük yıkıma ve binlerce can kaybına neden olan depremde, şehirlerin içme suyu altyapısı da kullanılmaz hale geldi. İZSU Genel Müdürlüğü, depremzedelerin temiz su ihtiyacını karşılamak ve içme suyu hizmetlerinin tekrar başlatılması amacıyla Hatay Kırıkhan’a teknik ekip gönderdi.
1 su arıza bakım ustası, 2 su arıza bakım işçisi, 1 şoför ve 1 operatör olmak üzere toplam 5 personel ile 1 hidrolik ekipmanlı bakım aracı ve 1 iş makinası bir aydır bölgede görev yapıyor. Bu sürede 122 adreste sorunlara müdahale eden İZSU ekibi, bölgede temiz su ihtiyacını karşılamak için canla başla çalışıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur...
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel...