İspanya lezzetine İzmir yorumu

İspanya lezzetine İzmir yorumu

İspanya'nın ünlü tatlısı San Sebastian Cheesecake, İzmir'de yeniden yorumlandı...

16 Mayıs 2018 - 11:27

 

İspanya'nın San Sebastian'ı İzmir'in lezzetiyle buluştu

İspanya'nın ünlü tatlısı San Sebastian Cheesecake, İzmir'de yeniden yorumlandı. Ünlü İngiliz Şef Christopher George Down tarafından Bostanlı'da hizmete açılan mutfak atölyesinde yapılan cheescake, “jelatinsiz” olarak yapılırken gurmelerden tam not aldı.

Son günlerde herkesin dilinden düşürmediği lezzetli San Sebastian Cheesecake, Bostanlı’da hizmet veren mutfak atölyesi TheChef4U’da doğal malzemelerle yeniden yorumlandı. İngiliz Şef Christopher George Downs, “jöle” kullanmadan, ılık servisle sunduğu Cheesecake, tatlıseverlerden tam not aldı. Mutfak atölyesinde sektöre genç şefler kazandıran Downs, San Sebastian Cheesecake’in klasik tatlıdan farklı olduğunu belirterek sırrını anlattı. Downs, öncelikle en doğal ve lezzetli ürünleri kullandığını vurgulayarak yumurtanın en tazesini, şekerin doğalını, sütün ve kremanın en özelini kendi yöntemleriyle harmanladıklarını söyledi.

En önemli kuralının taze doğal ve sağlıklı ürünlerle pişirmek olduğunu vurgulayan Downs "Herkesin bir endişesi var. O da dışarda acaba sağlıklı şeyler yiyor muyum endişesi. İnsanlar bugünlerde kendi evlerinde bile doğal beslenmenin yollarını bulmakta zorlanırken biz sihirli tariflerimizi en doğal ve en taze ürünlerle üretip sunuyoruz. Bu da bize olan sadakatin temel sebebini oluşturuyor. Alışılmış cheesecakelerimizi de jelatinsiz olarak üretiyoruz. Doğal ürün ne varsa onu kullanıyor ve insanların damak tatlarında kalıcı izler bırakıyoruz. İzmirli bizi çok sevdi. Sıcak mutfağımıza herkesi bekliyoruz” diye konuştu.

San Sebastian Cheesecake nedir?
San Sebastian Cheesecake ilk kez, İspanya’nın San Sebastian şehrinde La Vina adlı bir restoranda üretildi. Adını da restoranın bulunduğu şehirden aldı. San Sebastian Cheesecake'in özelliği taze ve ılık olarak servis edilmesi. Pişirilmesi 30-35 dakika alan bu lezzetli Cheesecake diğerleri gibi jöle ile yapılmıyor. İçi özellikle akışkan bırakılıyor ve üzeri bir miktar yanıyor..

Kaynak: İzmir Basın Grubu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Almanların ayakkabısı İzmir’den
Almanların ayakkabısı İzmir’den
Türkiye'nin Mühendis Kızları Projesi’ne Avrupa'da Ödül Yağdı
Türkiye'nin Mühendis Kızları Projesi’ne Avrupa'da Ödül...