Bergama Belediye Başkanı Tanju Çelik'ten 19 Mayıs Mesajı

BERGAMA BELEDİYE BAŞKANI DR. TANJU ÇELİK’TEN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI...

Bergama Belediye Başkanı Tanju Çelik'ten 19 Mayıs Mesajı
19 Mayıs 2024 - 10:25
Bergama Belediye Başkanı Dr. Tanju Çelik, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Bergama’da ve yurdumuzun her köşesinde birlik ve dayanışma içinde kutlanacak olan gün için açıklama yapan Dr. Tanju Çelik, gençlerimizin her zaman yanında olacağını belirtti.

Başkan Çelik mesajında şu ifadelere yer verdi:  “Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da yaktığı bağımsızlık meşalesi 105 yıldır gençlerimizin yolunu aydınlatıyor. 19 Mayıs ulusumuzu aydınlığa kavuşturan, Cumhuriyet’le buluşturan bir dönüm noktasıdır. Tarihimizdeki bu dönüm noktalarında bağımsızlığımız ve özgürlüğümüz, laik, demokratik bir Cumhuriyet’e sahip olmamızı sağladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasını sağlayan bu tarihin ve ülkemizin teminatı da gençlerimizdir. Ülkemiz ve Bergama’mızı laik, demokratik toplum yapısıyla örnek alınan, çağdaş ve akılcı çizgide ilerleyen, bilgi çağını yakalamış, mutlu bir kenti gelecek kuşaklara bırakmak en büyük sorumluluğumuzdur. Bize düşen Cumhuriyet kazanımlarını iyi bilmek, korumak ve yarınlara taşımaktır.
Sevgili Gençler; bilimin ve aklın üstünlüğünü benimseyen, eleştirel düşünce sistemine sahip, bilgiye önem veren, sorunlara duyarlı bir Bergama gençliği görmek en içten dileğimdir. Çağdaş dünyanın bireyleri olarak, dünya düzeyinde eğitim görmeniz ve iyi bir şehirde yaşamanızı sağlamak için çok çalışacağız. Geleceğe ve Bergama’ya olan inancınızı sürdürmenizi istiyor, kendinize güvenle dolu bir hayat diliyorum. Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İZDENİZ'in yaz seferleri 17 Haziran'da başlıyor! Foça, Urla ve Mordoğan'a günübirlik gemi seferleri
İZDENİZ'in yaz seferleri 17 Haziran'da başlıyor! Foça, Urla ve...
Büyükşehir Meclisi'nde Oy Birliğiyle Kabul Edildi: İzmir Gazze ile kardeş kent olacak!
Büyükşehir Meclisi’nde Oy Birliğiyle Kabul Edildi: İzmir Gazze...