Engelsiz bir Bergama için bir araya gelindi

Engelsiz bir kent olma hedefiyle çalışmaları başlatan Bergama Belediye Başkanı Dr. Tanju Çelik, Bergama Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliklere katıldı.

Engelsiz bir Bergama için bir araya gelindi
14 Mayıs 2024 - 22:49
Engelsiz bir kent olma hedefiyle çalışmaları başlatan Bergama Belediye Başkanı Dr. Tanju Çelik, Bergama Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliklere katıldı. Özel eğitim sınıfı öğrencilerinin eğlenceli gösterilerini izledikten sonra başarı belgelerini takdim eden ÇELİK, gösterilerin ardından Bergama Belediyesi Kleopatra Güzellik Ilıcası Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi.
 
ÇELİK: ÖTEKİLEŞTİRMEYİ AŞMAK İÇİN BERABERİZ, YANINIZDA OLACAĞIM

Engelli çocukların ve ailelerinin katılımıyla Bergama Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte konuşan Başkan Çelik, “Ben hayatımın 25 yılını engelleri aşmak için çalıştım. Hekimlik yaptığım dönem boyunca engelli bireylerimize katkıda bulundum. Bir engelli çocuğun olduğu zaman önce hastaneye bağlı bir hayatın oluyor. Hastane dönemi ve sonrasında sorunlar, ilaçlar, kullanacakları malzemeler, fiziksel veya zihinsel sorunlar yaşanırken ailesel problemler olabiliyor. Annelerimizin neler yaşadıklarını biliyorum. Çocuklarla mücadele ederken aile olabilmek, toplumun size ayırdığı ötekileştirmeyi aşabilmek için beraberiz. Bergama Belediye Başkanı olarak da her zaman yanınızda olacağım. Sizlerle konuşurken etkilenmemek mümkün değil ne kadar zor olduğunu biliyorum. Emin olun ki engelleri aşmak için her zaman yanınızda olmanın yanında engelleri aşmak için çalışacağız. Mücadelemiz hayatımız sürdüğü sürece devam edecek” dedi.
 
BERGAMA GÜZELLİK ILICASI’NDA EĞLENCE DOLU ANLAR YAŞANDI
Bergama Rahmi Yeşilsoy Engelli Merkezi öğrencileri ve Bergama’daki özel öğrenim merkezleri öğrencilerinin katıldığı Ilıca Sosyal Tesisleri’ndeki programda eğlence dolu anlar yaşandı. Bergama Belediye Başkanı Dr. Tanju Çelik’le bol kahkahalı sohbetler yapan çocuklar yemeğin ardından canlı müzik eşliğinde dans ederek eğlendiler.  


YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir Meclisi'nde Oy Birliğiyle Kabul Edildi: İzmir Gazze ile kardeş kent olacak!
Büyükşehir Meclisi’nde Oy Birliğiyle Kabul Edildi: İzmir Gazze...
Başkan Tugay: Yasalara Uymak Zorundayız!
Başkan Tugay: Yasalara Uymak Zorundayız!