Bayraklı'da kurban satış yerleri kura ile belirlendi
Bayraklı Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurban satış yerlerini zabıta gözetiminde şeffaf ve adil bir şekilde kura ile belirledi.
![Bayraklı'da kurban satış yerleri kura ile belirlendi](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2024/05/bayrakli-da-kurban-satis-yerleri-kura-ile-belirlendi.jpeg)
18 Mayıs 2024 - 09:56
Bayraklı Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurban satış yerlerini zabıta gözetiminde şeffaf ve adil bir şekilde kura ile belirledi. Başkan İrfan Önal “Vatandaşlarımızın kurbanlık alışverişlerini sağlıklı ve temiz ortamlarda yapabilmeleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda kurban pazar yerimizi hiçbir mağduriyetin yaşanmaması için en iyi şekilde düzenliyoruz” dedi.
Türkiye’nin çeşitli illerinden kurban pazarı için gelen satıcıların vatandaşlarla buluştuğu Bayraklı Belediyesi kurban satış alanındaki yerler için Zabıta Müdürlüğü gözetiminde kura çekimi yapıldı. Satıcılar, çadır yerlerini kendi çektikleri kura ile belirledi. 84 çadır yerinden 46 büyükbaş, 32 küçükbaş olmak üzere toplam 78 çadırın tahsisi yapıldı. Bayram öncesi gerekli tüm önlemlerin alınacağı hayvan satış alanında, satıcıların ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması için Bayraklı Belediyesi Fen İşleri, Zabıta, Veteriner, Temizlik İşleri Müdürlüklerinden nöbetçi ekiplerin de Kurban Bayramı süresince alanda görev yapacağı belirtildi.
Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal “Kurban pazarındaki çadır yerlerini zabıta ekiplerimizin gözetiminde satıcılar kendi çektiği kura ile belirledi. Kontrolleri yapılmış, sağlıklı kurbanlıkların satışa çıkarılacağı Doğançay Mahallemizdeki satış yerimizden vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile kurbanlık alışverişlerini yapabilir. Kurban Bayramı’nın sonuna kadar vatandaşlarımızın hiçbir konuda mağdur olmaması için de ilgili ekiplerimizle denetimlerimiz ve hizmetlerimiz sürecek” dedi.
Türkiye’nin çeşitli illerinden kurban pazarı için gelen satıcıların vatandaşlarla buluştuğu Bayraklı Belediyesi kurban satış alanındaki yerler için Zabıta Müdürlüğü gözetiminde kura çekimi yapıldı. Satıcılar, çadır yerlerini kendi çektikleri kura ile belirledi. 84 çadır yerinden 46 büyükbaş, 32 küçükbaş olmak üzere toplam 78 çadırın tahsisi yapıldı. Bayram öncesi gerekli tüm önlemlerin alınacağı hayvan satış alanında, satıcıların ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması için Bayraklı Belediyesi Fen İşleri, Zabıta, Veteriner, Temizlik İşleri Müdürlüklerinden nöbetçi ekiplerin de Kurban Bayramı süresince alanda görev yapacağı belirtildi.
Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal “Kurban pazarındaki çadır yerlerini zabıta ekiplerimizin gözetiminde satıcılar kendi çektiği kura ile belirledi. Kontrolleri yapılmış, sağlıklı kurbanlıkların satışa çıkarılacağı Doğançay Mahallemizdeki satış yerimizden vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile kurbanlık alışverişlerini yapabilir. Kurban Bayramı’nın sonuna kadar vatandaşlarımızın hiçbir konuda mağdur olmaması için de ilgili ekiplerimizle denetimlerimiz ve hizmetlerimiz sürecek” dedi.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR