Başkan Soyer'e "Eylem Şafak Aydın" ödülü

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen 6 Şubat depremlerinde göstermiş olduğu dayanışma nedeniyle 16. Türkiye Tiyatro Buluşması’nda ödül aldı.

Başkan Soyer'e "Eylem Şafak Aydın" ödülü
20 Temmuz 2023 - 14:39

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 16. Türkiye Tiyatro Buluşması’nda sanatçı Orhan Aydın’ın depremde hayatını kaybeden kızı Eylem Şafak Aydın’a atfedilen Dayanışma Ödülü’ne layık görüldü.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen 6 Şubat depremlerinde göstermiş olduğu dayanışma nedeniyle 16. Türkiye Tiyatro Buluşması’nda ödül aldı. Alaçatı Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlenen açılış ve ödül törenine Başkan Tunç Soyer’i temsilen İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu katıldı.


Bu yıl 19-23 Temmuz tarihlerinde düzenlenen buluşmada sanatçı Orhan Aydın’ın depremde hayatını kaybeden kızı Eylem Şafak Aydın’a atfedilen Dayanışma Ödülleri verildi.

Ödüllerden birini de 6 Şubat depremlerinde gerek afet bölgesinde gerekse depremzedelerin yaralarının sarılması için yürütmüş olduğu çalışmalar nedeniyle Başkan Tunç Soyer aldı. Sanatçı Orhan Aydın, ödülü İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu’ya takdim etti. Defne Dayanışma Derneği, Sokak Sanatları Atölyesi ve Oyuncular Sendikası da Eylem Şafak Aydın Ödülü aldı. Ödülleri sanatçı Levent Üzümcü verdi.


Ödüller sahiplerini buldu

16. Türkiye Tiyatro Buluşması’nda Eylem Şafak Aydın Ödülleri’nin yanı sıra Onur Ödülü Genco Erkal’a, Emek Ödülü Şenay Gürler’e, Çağdaş Aydın Direnç Ödülü Ataol Behramoğlu’na, Polen Ünlü Dayanışma Ödülü Haluk Çetin’e, Nartan Kılıç Dayanışma Ödülü Yunus Günçe’ye, Sencer Sağdıç Umut Ödülü Kamer Yıldız Ok’a, Kültürler Arası Tiyatro Platformu Ödülü Sahne Tozu Tiyatrosu’na ve İzmir Ödülü Ümit Kartal’a verildi.


16. Türkiye Tiyatro Buluşması

Bu yıl on altıncısı düzenlenen Türkiye Tiyatro Buluşması, Çeşme’de tiyatro profesyonellerini, tiyatroya gönül veren genç amatörleri bir araya getiriyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile 19-23 Temmuz tarihlerinde yapılan 16. Türkiye Tiyatro Buluşması kapsamında İzmirliler 18 tiyatro oyunu, 8 seminer ve 2 söyleşi ile buluşturulacak.  Programa “kultursanat.izmir.bel.tr” adresinden ulaşılabiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Serkan Acar'dan Bakırçay Bölge Gazetesine özel açıklamalar...
Serkan Acar'dan Bakırçay Bölge Gazetesine özel açıklamalar...
Yeşim Tekoğlu, "Bayraklı'ya Yeni Başkan Yeni Vizyon" Sloganıyla Yola Çıktı
Yeşim Tekoğlu, "Bayraklı'ya Yeni Başkan Yeni Vizyon" Sloganıyla...