Geleceğin sporcuları Karşıyaka'da yetişiyor
Karşıyaka Belediyesi tarafından çocuk ve gençlerin sporla buluşmasını sağlamak amacıyla 9 farklı branşta düzenlenen kurslardan 2 binden fazla katılımcı yararlanıyor.
![Geleceğin sporcuları Karşıyaka'da yetişiyor](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2024/04/gelecegin-sporculari-karsiyaka-da-yetisiyor.jpg)
16 Nisan 2024 - 13:26
Karşıyaka’da sporla iç içe nesiller yetişiyor
Karşıyaka Belediyesi tarafından çocuk ve gençlerin sporla buluşmasını sağlamak amacıyla 9 farklı branşta düzenlenen kurslardan 2 binden fazla katılımcı yararlanıyor. Sporla iç içe, sağlıklı nesiller yetiştirmek için çalışmalarını sürdüreceklerini vurgulayan Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal “Karşıyaka’mızın spor kenti kimliğini yeni nesillerimizle birlikte güçlendireceğiz” dedi.Hem kış hem de yaz dönemlerinde düzenlediği kurslarla çocuk ve gençleri sporla buluşturan Karşıyaka Belediyesi, 2023-2024 sezonuna dopdolu bir programla devam ediyor. Belediye Spor İşleri Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz Eylül ayından bu yana sürdürülen kış programı kapsamında; basketbol, jimnastik, yüzme, judo, atletizm, bale, kano, masa tenisi ve okçuluk branşlarında kurslar düzenleniyor. Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen kurslara katılan çocuklar yeteneklerini geliştiriyor.
KURSLARIN GÖZDESİ YÜZME
Spor kursları arasında en çok ilgiyi ise yüzme branşı görüyor. Karşıyaka Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleşen yüzme kursuna katılan 6 yaş ve üzeri çocuklar hem spor yapıyor hem de eğlenceli vakit geçirme imkanı buluyor. Karşıyaka Belediyesinin kış sezonu kursları haziran ayında tamamlanacak ve ardından yaz spor okulları için kayıtlar alınmaya başlanacak.“ATATÜRK’ÜN İZİNDEYİZ”
Sporun ve sporcunun daimi destekçisi olacaklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal “Karşıyaka’mız bir spor kenti. Bizim en öncelikli hedeflerimizin başında, kentimizin bu kimliğini güçlendirmek geliyor. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün spora verdiği önemi kendimize rehber edinerek, başta çocuklarımız olmak üzere tüm kentlilerimizi sporla buluşturmak için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR