Zeybekci: "Denizli'de katı atık sorununu çözdüm, İzmir'de de çözeceğim"

    AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’ni (KOSBİ) ziyaret ederek bölgede faaliyet gösteren firmaların temsilcileri ile toplantıda buluştu. KOSBİ bünyesindeki sanayicilere bir konuşma yapan Zeybekci, İzmir’e ve Kemalpaşa’ya dair düşünce ve projelerini anlattı.

    Zeybekci: "Denizli'de katı atık sorununu çözdüm, İzmir'de de çözeceğim"
    26 Şubat 2019 - 16:24

    KOSBİ İdari Binası’nda yapılan toplantıya KOSBİ bünyesinde faaliyet gösteren sanayiciler katılırken, toplantının açılış konuşmasını ise KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk yaptı. Bir önceki dönem Ekonomi Bakanı olması vesilesi ile Nihat Zeybekci’yi sanayicilerin yakinen tanıdığını ifade eden Porsuk, KOSBİ’ye yaptığı ziyaretten dolayı Zeybekci’ye teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

    Sonrasında kürsüye gelen Nihat Zeybekci ise hem İzmir projelerini hem de Kemalpaşa’ya dair düşüncelerini sanayicilerle paylaştı. Kemalpaşa’nın İzmir kentinin ve Türkiye’nin en önemli lojistik merkezi olduğunu söyleyen Zeybekci, “İzmir’e 13 km mesafede bulunan KOSBİ içine demiryolunu getireceğiz. Hem nakliye hem de yolcu anlamında İzmir’in her yerine KOSBİ’yi demiryolu ile ulaşılabilir kılacağız” dedi.

    “Katı atık İzmir’in temel sorunu”

    İzmir’e dair projelerini anlatan Zeybekci, İzmir’in başta katı atık olmak üzere bir çok sorunu olduğunu ve bunların hepsini çözebileceğini ifade etti. Tüm bu projelerinin benzerlerini Denizli’de hayata geçirdiğini, dolayısıyla bu sözlerinin vaat değil taahhüt olduğuna dikkat çeken Zeybekci, “Katı atık sorununu, geri dönüşüm meselesini halledeceğiz. Katı atıkları ayrıştırmaya tabi tutup geri dönüşümle ekonomiye kazandıracağız. Ekonomiye kazandıramadıklarımız kısım için modern depolama yapacağız. Çıkan sızma suyunu da arıtarak çiftçiye sulama suyu olarak vereceğiz. Oluşan gazlar da elektrik enerjisi üreteceğiz. Bunların hepsini Denizli’de yaptım, İzmir’imize de yapacağım” dedi.

    İzmir’in Serbest Bölgeler şehri olması gerektiğini de vurgulayan Zeybekci, “Artık ülkeler değil şehirler yarışıyor. Şehirlerin yerel yöneticileri yatırımcıların peşinden koşturuyor. Bu sebeple İzmir’i bir dünya kenti yapma vizyonunu hayata geçireceğiz” diye konuştu.

    “28 köprülü kavşak ile trafik çözülecek”

    Göreve başladığımız andan itibaren her biri yüz günde tamamlanmak üzere 28 tane köprülü kavşak yapacaklarını ve İzmir trafiğini çözeceklerini söyleyen Zeybekci, “Bu projelerimizin hiçbiri hayal değil, İzmir’in trafik sorununu kısa sürede halledeceğiz. İzmir’de tramvaya 18 kilometre ilave yaparak Alsancak ile Karşıyaka’yı birbirine bağlıyoruz ve bu hattı Çiğli’ye kadar uzatacağız. Aklınıza gelebilecek her alanda turizm, üretim, altyapı, bilim ve teknoloji gibi birçok konuda 21. yüzyıla yakışır bir şehir tasarlamak için yola çıktık, bunu başaracağız” diyerek sözlerini tamamladı. 

      YORUMLAR

      • 0 Yorum

      İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
      Foça'nın Dedeleri
      Foça'nın Dedeleri
      Gençlerin önceliği ne para ne kariyer ne de şöhret
      Gençlerin önceliği ne para ne kariyer ne de şöhret