TamSaha'nın 186. sayısı yayında

Futbolda Koronavirüs Raporu

TamSaha'nın 186. sayısı yayında
02 Mayıs 2020 - 16:12

TamSaha dergisinin Mayıs sayısı yayında. Dünya ve Türkiye futbolunun gündemindeki konuları röportajlar ve dosyalarla ele alan derginin 186. sayısı da dopdolu.

Futbolda Koronavirüs Raporu

Koronavirüs pandemisinin futbol dünyası üzerindeki etkilerini ve son durumu 8 soruyla mercek altına aldık.

Atiba Hutchinson: "Topu kaybetmekten nefret ederim"

Yedi yıldır top koşturduğu ülkemizde artık bizden biri olan Beşiktaş'ın Kanadalı oyuncusu,
Türkiye ve İstanbul'u "evim" diye tanımlıyor. 37 yaşında hâlâ gençlere parmak ısırtan bir performans gösteren ve bir sezon daha sahalarda kalmak isteyen orta saha ustası, alâmetifarikası haline gelen top kullanma yeteneğini ise "Her zaman topu kaybetmekten nefret eden bir oyuncu oldum. Küçük yaşımdan beri topu kaybetmeyi hazmedemedim. Bu yüzden oyunumun temelini takımımın topa mümkün olduğunca çok sahip olabilmesini sağlayacak şekilde inşa ettim ve geliştirdim" sözleriyle açıklıyor.

Mert Hakan Yandaş: "Sivasspor serüvenimin bittiğini sanmıştım!"

Sivasspor'un bu sezonki çıkışında golleri ve asistleriyle önemli rol oynayıp bütün dikkatleri üzerinde toplayan 26 yaşındaki oyuncu, "geç keşif"lerden biri. Yıllarını alt liglerde geçirdikten sonra bu sezon patlama yapan orta saha virtüözü, rahmetli babasına verdiği sözü tutarak futbolcu olduğunu, sezon başında Sivasspor serüveninin sona erdiğini sanırken Rıza Çalımbay'la hayata döndüğünü söylüyor ve hikâyesinin tüm detaylarını çarpıcı cümlelerle TamSaha'ya anlatıyor.

Hakan Arslan: "Dönüşüm daha güçlü oldu"

Bir dönem oyuncu fazlalığı yüzünden kiralık olarak gönderildiği Sivasspor'a geri dönüp takım kaptanlığına yükseldi. Güngören Belediyespor'da başlayan kariyerini Samsunspor, Kasımpaşa, Sivasspor çizgisinde hep üzerine koyarak sürdürüyor. Yıllar geçtikçe kalitesini yükselten ve olgunlaştıkça göze daha çok çarpan kaptan, kariyer öyküsünü ve hedeflerini TamSaha'ya anlattı.

Ayrıca, "Karantina günlerindeki antrenman yaklaşımları", "Çamaşır Makinası Akıntısında Yönümüzü Bulmak: Covid-19, Sosyal İzolasyon ve Psikolojik İyi Oluş", "Michel Hidalgo: Horozların makûs talihini yenen adam", "Radomir Antiç: Eski bir dosta veda", "Franco Baresi: Savunmanın orkestra şefi", "Arrigo Sacchi'nin Milan'ı: Tüm zamanların en büyük efsanelerinden", "Ajax: Van Gaal'in gümüş jenerasyonu", "Uzun süreli teknik adamlar: Aynı takımda onlarca yıl" dosyaları ile TamSaha'nın 186. sayısında da futbol kültürünün değişik konularıyla, farklı bir içerik yer alıyor.

https://www.tff.org/default.aspx?pageID=286&ftxtID=33253


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Çölyak Hastalarını Unutmadı
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Çölyak Hastalarını Unutmadı
Başkan Ergün'den Kadir Gecesi Mesajı
Başkan Ergün’den Kadir Gecesi Mesajı