Pınar Çocuk Tiyatrosu, ''Oyun Makinesi'' ile çocukların hayallerine ortak oluyor

Türkiye’nin her bölgesinden çocukları tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu yeni sezona hazır... Çocukların eğlenerek öğrendiği ‘‘Oyun Makinesi’’ isimli interaktif oyunuyla yeni sezonda İzmirli çocuklarla buluşuyor.

Pınar Çocuk Tiyatrosu, ''Oyun Makinesi'' ile çocukların hayallerine ortak oluyor
03 Ekim 2019 - 21:05

Pınar’ın çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine katkı sağlamak amacıyla kurduğu uluslararası ödüllü Pınar Çocuk Tiyatrosu, çocuklarla yeniden buluşmak için bu sezon ilk gösterisini 5 Ekim 2019’da Karşıyaka Belediyesi Ahmet Piriştina Kültür Merkezi’nde gerçekleştirecek. 1987 yılından bu yana minik tiyatro severlerin hayallerine ortak olan Pınar Çocuk Tiyatrosu,  ‘‘Oyun Makinesi’’ adlı interaktif oyunu ile çocukları tiyatronun sihirli dünyası ile buluşturmaya devam ediyor.

Çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerine destek olmak için çalışmaya devam ettiklerini belirten Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı “Çocuklarımıza daha iyi bir yaşam, daha iyi bir gelecek sunmak için çalışıyoruz. Miniklere tiyatro sevgisini aşılamak ve her oyunda çocukların kültürel ve kişisel gelişimine katkıda bulunmaktan ötürü gurur duyuyoruz.” dedi.

Türkiye’nin dört bir yanından bugüne kadar üç milyondan fazla çocuğu tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, Ekim ayı boyunca Cumartesi günleri Karşıyaka Belediyesi Ahmet Piriştina Kültür Merkezi’nde sahne alacak. Karşıyaka’da sahneleyeceği oyunlardan sonra Buca, Gaziemir, Narlıdere ve çevre illerde oyun sergileyecek Pınar Çocuk Tiyatrosu, sezon sonunda yaz turnesiyle minik izleyicilerle buluşmaya devam edecek.

Eğlenceli, interaktif Oyun Makinesi
Pınar Çocuk Tiyatrosu tarafından sahneye konan “Oyun Makinesi”, iki kardeş olan Ege ve Elif’in yaz tatilini geçirmek üzere ailece babaannelerinden kalan çiftlik evine gitmesiyle başlayan heyecanlı bir serüveni anlatıyor. Çiftlikte teknolojiden uzak kaldıkları anda buldukları eski ama eğlenceli Oyun Makinesi ile seksek, ip atlama, körebe, köşe kapmaca gibi unutulan eski oyunları tekrar hatırlayarak yaşadıkları eğlenceli deneyimi anlatan interaktif oyun izleyicilerin de oyuna dahil olmalarını sağlıyor. 

Pınar Çocuk Tiyatrosu ‘‘Oyun Makinesi’’ Künye

Yazan: Yunus Emre Gümüş
Yöneten: Onur Pelister
Dekor-Kostüm Tasarımı: Malike Başkan
Müzik: Cengiz Ünal- Oya Bıyıklıoğlu
Genel Sanat Yönetmeni: Kıvanç Başkan
Tiyatro Müdürü: Cenk Oral

Oyuncular
Ceren Kulusoğlu
Çetin Çelik
Dijle Konuralp
Berkan Köse

Oyun Gösterim Tarihleri

Tarih: 5-12-19-26 Ekim 2019 Cumartesi   
Gösteri saati: 11.00 
Gösteri saati: 13.00 
     Yer: Karşıyaka Belediyesi Ahmet Piriştina Kültür Merkezi

Tarih: 2-9-16-23 Kasım 2019 Cumartesi
Gösteri saati: 11.00
     Yer: Buca Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Konferans Salonu

Tarih: 5-12-19-26 Ocak 2020 Pazar 
Gösteri saati: 11.00 
Gösteri saati: 13.00 
Yer: Gaziemir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi

Tarih: 2-9-16-23 Şubat 2020 Pazar
Gösteri saati: 11.00 
Gösteri saati: 13.00 
Yer: Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi