Miray Akovalıgil İzmirlilerle buluşacak

Türkiye’nin sayılı kadın komedyenlerinden Miray Akovalıgil, 15 Şubat Cumartesi İzmir Performance Hall’de...

 Miray Akovalıgil İzmirlilerle buluşacak
13 Şubat 2020 - 12:04

Türkiye’nin sayılı kadın komedyenlerinden Miray Akovalıgil, 15 Şubat Cumartesi İzmir Performance Hall’de gerçekleştireceği stand-up gösterisiyle İzmirli sevenleriyle bir araya gelecek. Ocak ayında sahnedeki birinci yılını kutlayan Miray Akovalıgil, İzmir’de sergileyeceği gösterisiyle seyircilerine keyifli anlar yaşatacak.

İzmir Amerikan Koleji ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Miray Akovalıgil, bir taraftan avukatlık kariyerine devam ederken, diğer yandan da aldığı drama ve yazarlık dersleriyle komedyenlik kariyerine açık mikrofon gecelerinde yaptığı özgün stand-up performanslarıyla başladı. 

 ‘Aşk Yeniden’ adlı dizide canlandırdığı Şaziment karakteriyle daha geniş bir kitleye ulaşan Komedyen Akovalıgil, sosyal medyadaki ‘İş Görüşmesine Giden Corporate Elis’, ‘Instagram Güncellemesi Alan Merve’ ve ‘Meditatif Nuran’ gibi sayısız tiplemeleriyle hayran sayısını hızla arttırmaya ve stand-up performanslarıyla seyircisi ile hemen hemen her hafta buluşmaya devam ediyor.

Türkiye’nin en önemli sahnelerinde gösterilerini sergileyen Miray Akovalıgil, İzmir’deki gösterisinin ardından 20 Şubat Perşembe Route – Ankara, 24 Şubat Pazartesi Zorlu Touche ve 28 Şubat Cuma BKM Mutfak Çarşı’da sevenleriyle bir araya gelmeye devam edecek.