MHP'li Veysel Şahin'den CHP'li Deniz Yücel'e sert yanıt

MHP İzmir İl Başkanı Şahin: Biz Atatürk’ün durduğu yerde duruyoruz!

05 Ekim 2019 - 20:00

Milliyetçi Hareket Partisi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Kılıçdaroğlu yargınlansın" çıkışı sonrası CHP ile MHP arasında ipler gerildi. İki partiden peşe peş açıklamalar gelirken, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel'in açıklamalarına tepki gösteren MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, "CHP ile HDP’nin ilişkisi inkar edilen, yok sayılan ve üzeri örtülebilecek bir ilişki değildir" dedi. 

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik dokunulmazlığının kaldırılması yönündeki yazılı açıklamasını eleştiren CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel'e yanıt verdi. 

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan CHP'li Yücel, şu ifadeleri kullandı:  “Siz o komisyonları vicdanlarınızda kurun!  Milliyetçiliği çoktan rafa kalkmış MHP, Genel Başkanımız nezdinde tüm CHP'lilere terör yaftası takma amacında. Buna izin vermeyeceğiz. Kemal Kılıçdaroğlu yalnız değildir!"

CHP'li Yücel'in bu sözlerine MHP'li Şahin'den yanıt gecikmedi. 20 Ekim 1991 Genel Seçimlerinde yapılan ittifakla HEP'in TBMM’ye taşınması olayını hatırlatarak, CHP'nin 31 Mart Yerel Seçimlerinde HDP ile ittifak kurduğunu iddia eden MHP'li Veysel Şahin, “CHP ve HDP’nin ilişkisi inkar edilen, yok sayılan ve üzeri örtülebilecek bir ilişki değildir" dedi.

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin'in konuyla ilgili yaptığı yazılı açıkamada şu ifadeler yer aldı: 

Deniz bey keşke  millet ve milliyetçilik hassasiyetini partisi ve Genel Başkanları Kılıçdaroğlu için gösterseydi. CHP ve HDP arasına mesafe koyma yolunda çaba sarf etselerdi.
    
CHP-HDP ORTAKLIĞI YENİ DEĞİL

CHP ve HDP’nin ilişkisi inkar edilen, yok sayılan ve üzeri örtülebilecek bir ilişki değildir. Millet İttifak’ının temsilcisi İP’den yükselen sesleri nasıl inkâr edecekler.

Maalesef Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ifade ettiği ve üzerinde durduğu gerçekler CHP’yi esir almış durumdadır.

Siyasi tarihimiz CHP’nin bölücü partilerle sayısız ilişkisini ortaya koymaktadır.

1991 Seçimlerinde Bölücü HEP’i TBMM’ye taşıyan zihniyet CHP’nin ta kendisidir.

Aynı yolu sürdüren CHP geçmiş yerel seçimlerde de HDP ile güçlü bir ittifak oluşturmuştur.

Bunu niye inkâr ediliyorlar ki?

Yerel seçimlerden sonra birçok HDP’li CHP’ye 'sizi biz kazandırdık' şantajıyla yaklaşmadı mı?

Sayın Yücel’in bu nokraları gözden kaçırmayacağına inanıyorum. 

ATATÜRK’ÜN DURDUĞU YERDE DURUYORUZ

Milliyetçilik meselesin gelince CHP altı oktan biri olan Milliyetçiliği yani Atatürk’ün en önemli ilkesini rafa kaldıralı ve bölücülerle iş tutalı epey zaman oldu.

MHP ise bu noktada taviz vermeyen tek siyasi kuruluştur.

Biz Atatürk’ün durduğu yerde duruyoruz.

Liderimizin ve bizlerin hassasiyeti işte bu yüzdendir” 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nikahlarda normalleşme süreci
Nikahlarda normalleşme süreci
Biletall.com CEO’su Yaşar Çelik: Sıfırı da gördük!
Biletall.com CEO’su Yaşar Çelik: Sıfırı da gördük!