Abdullah Arda Meydanı yeniden doğuyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Gaziemir'de yurttaşların yoğun olarak kullandığı Abdullah Arda Meydanı'na yeni bir soluk kazandırıyor.

Abdullah Arda Meydanı yeniden doğuyor
22 Kasım 2023 - 22:21

Gaziemir'in güzelliği meydana çıkıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Gaziemir'de yurttaşların yoğun olarak kullandığı Abdullah Arda Meydanı'na yeni bir soluk kazandırıyor. Meydana bitişik bina cephelerinin de düzenlendiği kentsel tasarım projesi çalışmalarını inceleyen Başkan Soyer, İzmir'de tüm zorluklara rağmen yatırım yapmayı sürdürdükleri belirtti.


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gaziemir Abdullah Arda Meydanı ile yine meydanın bitişiğinde yer alan bina cephelerinin düzenlenmesine yönelik süren çalışmaları inceledi.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda'nın da yer aldığı programda Başkan Soyer, bürokratlardan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yaklaşık 11 milyon liraya mal olacak kentsel taşarım projesinin yıl sonuna kadar biteceğini söyleyen Başkan Soyer, “Meydanı hem yurttaşlarımızın hem esnafımızın kullanımına uygun olarak iyileştiriyor ve niteliğini artırıyoruz. İzmir'in gelişmesi için gece gündüz çalışıyoruz. Ekonomik krize inat yatırımlarımız sürüyor” dedi. İlçede esnafı da ziyaret eden Tunç Soyer, yurttaşlarla sohbet etti.


Neler yapıldı?

Gaziemir Abdullah Arda Meydanı’nda zemin kaplamaları traverten olarak yenilendi. Kuru havuz inşaatı tamamlandı. Yeni ahşap oturma birimleri ve kaplamaları yapıldı. Meydana bitişik bina cephelerindeki eski tabelalar söküldü, sıva ve boya işleri bitirildi. İşyerlerinin önünde bulunan tente sistemleri düzenlendi. Peyzaj düzenlemesi ve bitkilendirme yapıldı. Elektrik ve tesisat altyapı imalatları tamamlandı. Kuru havuz üstü kaplama imalatı, meydan saati, çöp kutuları, bilgilendirme ve meydan tabelaları, Gülcemal heykel direği, dükkan tanıtım tabelaları devam eden çalışmalar arasında.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmirlilere müjde: "90 Dakika Ücretsiz Aktarma" Yeniden Hayata Geçiyor
İzmirlilere müjde: “90 Dakika Ücretsiz Aktarma” Yeniden Hayata...
İzmir'de 15 Temmuz'da İZBAN Ücretsiz, Diğer Toplu Ulaşım Yüzde 50 İndirimli
İzmir'de 15 Temmuz’da İZBAN Ücretsiz, Diğer Toplu Ulaşım...