İzmir'in en kapsamlı tenis merkezi Sahilevleri'nde hayata geçiriliyor

İzmir’in en kapsamlı tenis merkezi Sahilevleri’nde hayata geçiriliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Narlıdere Belediyesi’ne tahsis ettiği alanda Narlıdere Belediyesi tarafından yapılacak Narlıdere Tenis Kulübü’nün temeli atıldı.

İzmir'in en kapsamlı tenis merkezi Sahilevleri'nde hayata geçiriliyor
22 Kasım 2023 - 22:29

İzmir’in en kapsamlı tenis merkezi yola çıktı

İzmir’in en kapsamlı tenis merkezi olacak Narlıdere Tenis Kulübü’nün temeli atıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği alanda Narlıdere Belediyesi tarafından hayata geçirilecek projenin temel atma töreninde konuşan Başkan Soyer,  İzmir’i sporun merkezi yapmak için çalıştıklarını kaydederek, “Dilerim ki bir hafta sonra bugün, İzmir’de gençlik ve spor alanında yaptığımız tüm çalışmalar Avrupa Gençlik Başkenti ödülünü almamızla taçlanacak. İzmir Türkiye’ye ilk kez Avrupa Gençlik Başkenti unvanını kazandıracak” ifadelerini kullandı.

İzmir’in en kapsamlı tenis merkezi Sahilevleri’nde hayata geçiriliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Narlıdere Belediyesi’ne tahsis ettiği alanda Narlıdere Belediyesi tarafından yapılacak Narlıdere Tenis Kulübü’nün temeli atıldı. Törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, Sahilevleri Mahallesi Muhtarı İsmail Yetim, belediye meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile yurttaşlar katıldı. 


“Bu tesisle tenis altyapısına önemli katkı vermiş olacağız”

Tesisin İzmir’de spor alanında atılan önemli bir adım olduğunu ve projenin çok değerli olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bu tesis İzmir'in en kapsamlı tenis merkezi ve spor salonlarından biri olacak. Ulusal ve uluslararası birçok organizasyona ev sahipliği yapacağız. İzmir’de tenis sporunun tabana yayılması ve lisanslı sporcu sayısının artırılmasını mümkün kılacak Narlıdere Tenis Kulübü sayesinde İzmir’den, ülkemizin tenis altyapısına da önemli katkı vermiş olacağız. Tesisin Avrupa’nın en genç ülkesi konumundaki Türkiye’nin her branşta olduğu gibi teniste de uluslararası başarı elde edecek sporcuları yetiştireceğine inanıyorum” diye konuştu.


“İzmir, Türkiye’ye ilk kez Avrupa Gençlik Başkenti unvanını kazandıracak”

Dört buçuk yıl önce İzmir'i sporun merkezlerinden biri haline getireceklerinin sözünü verdiklerini hatırlatan Başkan Soyer, “Geçen süre içinde İzmir pek çok spor dalında, dünya ve Avrupa şampiyonalarını ağırladı. Ülkemiz ve dünyanın bilinen markalarından biri olacağını düşündüğümüz Maraton İzmir, dünyanın önemli sporcularının İzmir'e gelip koştuğu bir maraton haline geldi. Ayrıca Büyükşehir Belediyemizin spor tesislerinde voleybol, basketbol, koşu, bisiklet, hentbol, futbol gibi muhtelif branşlarda, Türkiye ve dünyanın önemli turnuvalarını yaptık. U20 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası Finalleri, FIBA 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası, Uluslararası İzmir Cup Erkekler, U12 Futbol Turnuvası ve Avrupa Kadınlar U16 Basketbol Şampiyonası bunlardan sadece birkaç tanesi. Dilerim ki bir hafta sonra bugün, İzmir’de gençlik ve spor alanında yaptığımız tüm çalışmalar Avrupa Gençlik Başkenti ödülünü almamızla taçlanacak. İzmir Türkiye’ye ilk kez Avrupa Gençlik Başkenti unvanını kazandıracak” dedi. 


Başkan Soyer’e teşekkür

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin ise, “5 yıldır birlikte çalıştığımız Büyükşehir Belediye Başkanımıza Narlıderemize yaptığı hizmetlerden dolayı, bu güzel tesisin arazinin tahsisinde yardımcı olduğu için ve bizimle iş birliği yaptığı için çok teşekkür ediyorum. Bizler kamu görevi yapıyoruz. Amacımız halka hizmet. Sorumluluk alanımızdaki görevleri hakkıyla yapabilmek istiyoruz” dedi. Sahilevleri Mahallesi Muhtarı İsmail Yetim de verilen hizmetten dolayı teşekkürlerini sundu. 

Tesis hakkında: Narlıdere Sahilevleri’nde 4 tenis kortu, yüzme havuzu, çocuk oyun alanı, sporcu dinlenme odaları, restoran, kafe, fitness salonu, sauna-hamam ve oyun salonundan oluşacak tesise 155 milyon TL’lik yatırım bütçesi ayrıldı. Yap-işlet-devret modeliyle 6 bin metre kapalı ve 2 bin 500 metre açık rekreasyon alanıyla İzmir’de tenisin ve sporun yeni merkezi olacak tesisin spor organizasyonlarına ev sahipliği yapması ve kentin tanıtımına büyük katkı sunması hedefleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur...
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel...