Serdar Aksoy: Psikolojik üstünlük Millet İttifakı'na geçti

Cumhuriyet Halk Partisi Menemen İlçe Kongresi 19 Ocak Pazar günü Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleşti. Turan Erdoğan, Ömer Güney ve Mehmet Çoban’ın aday olduğu kongrede kazanan 186 oy alan Turan Erdoğan oldu.

Serdar Aksoy: Psikolojik üstünlük Millet İttifakı'na geçti
20 Ocak 2020 - 15:37

Kongreye, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekilleri Atila Sertel ve Kani Beko, önceki dönem Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Musa Çam, CHP İzmir İl Yöneticisi Sedredil Coşkuner, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Murat Serdar Koç, CHP Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan, CHP Foça İlçe Başkanı Ayla Yılmaz, İyi Parti Menemen İlçe Başkanı Yılmaz Karslı, il ve ilçe yöneticileri, CHP Menemen’in eski ilçe başkanları ile CHP’li delegeler katıldı. Kongrenin Divan Başkanlığı’na Cumhuriyet Halk Partisi önceki dönem İzmir Milletvekili Musa Çam seçildi.

Başkan Serdar Aksoy: “Psikolojik üstünlük Millet İttifakı’na geçti””

Menemen İlçe Kongresi’nde konuşan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, “31 Mart yerel seçimleri sonrasında Türkiye şunu gördü, yenilmez armada diye bir şey yok. Psikolojik üstünlük Millet İttifakı’na geçti. Seçimlerde Cumhur İttifakı’nın yenilebileceğini hepimiz gördük. Şimdi ise seçilmiş belediye başkanlarımızı itibarsızlaştırmak için her türlü yol deneniyor. Yandaş medyada her gün Tunç Soyer çıkıyor, Menemen Belediye Başkanı çıkıyor. İtibarsızlaştırma hareketine prim verenler de var. İktidar avucumuzun içindeyken Cumhuriyet Halk Partisi’ne karşı psikolojik savaşı püskürtmemiz gerekiyor” dedi.

Parti içerisinde bütünleşmeyi savunduğunu ifade eden Aksoy, “15 yıldır bu salonda kaç tane ilçe başkan adayı çıktı. Geçmişte Belediye Başkanı ‘bu benim adayım’ dediğinde biri sesini çıkardı mı? Hayır! Bugün üç tane arkadaşım aday. Bu üç arkadaşım üzerinden belediye başkanını vurmaya kimse çalışmasın. Bu doğru değil. Üç arkadaşım ile de ben birlikte yürüdüm. Turan Erdoğan ile üç yıl birlikte yürüdüm. Ömer Güney ile birlikte seçim sürecinde birlikteydik. Diğer arkadaşım ise benim komutanım. Dört tane aday arkadaşım ile oturduk, konuştuk. Abi formülünü işletelim dedik mi? dedik. Bunların hiçbiri onaylanmadı. Bugün ilçe başkanımızı seçeceğiz” diye konuştu.

“Hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisi kimliğinin üstünde değildir”

İlçe başkanlığına adaylığını koyan adaylar hakkında ise Başkan Serdar Aksoy, “Üç aday da benim dostumdur. Hepimiz 31 Mart seçimlerinde bir aradaydık. 31 Mart öncesinde biz Menemen’de ihaneti gördük. Mevcut ilçe yönetimi istifa etmişti, bu adayla seçimi kazanamayız deniyordu. Ancak Serdar Değirmenci’nin ilçe başkanlığına getirilmesi, yönetimin hızlıca oluşturulması, örgütün kenetlenmesi ile seçimlerde büyük bir başarı elde ettik. Hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisi kimliğinin üstünde değildir. Bugün ben varım yarın bir başkası” şeklinde konuştu.

Aksoy sözlerini şöyle noktaladı: “Örgüt kendi içerisinde çözüm üretecek. Çatışmayacak. Yeni seçilecek olan yönetim ilk iş olarak az oy aldığımız yerlere gitsin. Beni de çağırın ben de geleceğim. Sonuçlar açıklandığında kimse zafer naraları atmasın, kimse de üzülmesin”

Serdar Değirmenci: “Aile içinde yarış olur, kavga olmaz”

CHP Menemen İlçe Başkanı Serdar Değirmenci Faaliyet Raporu’nun okunmasının öncesinde yaptığı konuşmada 31 Mart’ta yaşanan başarıya dikkat çekti. Değirmenci, “Bir yönetimin başarılı olup olmadığının göstergesi seçimlerdir. Partinizin oyunu artırmadıysanız, seçimi kazanmadıysanız gerisi boş laftır. Menemen’de seçim kazanılmaz diyenlere inat seçimi 9 bin 200 fark oy ile kazandık, Sayın Serdar Aksoy’u da belediye başkanı yaptık” diye konuştu. İlçe Kongresi hakkında ise Değirmenci, “Biz büyük bir aileyiz. Aile içinde yarış olur. Ancak küskünlük, kavga olmaz. Herkes sonuca saygı duyacaktır” açıklamasını yaptı.  

Değirmenci’nin konuşmasının ardından Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Değirmenci’ye katkılarından dolayı plaket verdi. Aksoy yaptığı teşekkür konuşmasında ise, “Serdar Değirmenci abimiz ilçemizin efsane ilçe başkanıdır” dedi.

Atila Sertel: “Türkiye’de AKP iktidarı diye bir iktidar yok, yalnızca tek adam var”

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Atila Sertel ise kongrede yaptığı konuşmada, “Menemen’de ‘Ben olursam parti var, ben olmazsam partiyi yakarım’ anlayışı bitti. Kimse kendisini yıkılmaz olarak görmemeli, kimse bulunduğu makamdan güç almamalı. Tüm makamlar gelip geçer” dedi. Sertel, “Türkiye’de AKP iktidarı diye bir iktidar yok. Yalnızca tek adam var. Kendisi Türkiye’yi yönettiğini zannediyor. İşçinin durumu ortada. Gençler işsiz. Gençler değil ayın sonunu, onunu dahi göremiyor” diye konuştu. Sertel, her kongrede yapmış olduğu ön seçim çağrısını da yineledi: “Ben bu örgüte saygı duyuyorum. Bunun onurunu yaşıyorum. Önümüzdeki dönem demokrasiyi kuracağız. Demokrasiyi önce partimizin içerisinde yerleştirmemiz lazım. Bunun temelinde de ön seçim yatar. Bunu Tüzük Kurultayı’nda da söyledim. Eğer ön seçim olmazsa, Atila Sertel olarak aday olmayacağım. Örgütüme güveniyorum. Bu kuralı hayata geçirmeliyiz.”

Yarışı Turan Erdoğan kazandı

Cumhuriyet Halk Partisi Menemen İlçe Kongresi'nde kazanan beyaz listenin adayı Turan Erdoğan oldu. Erdoğan 186 oy alırken, mavi listenin adayı Ömer Güney 170 oy, sarı listenin adayı Mehmet Çoban ise 26 oyda kaldı.

Turan Erdoğan yaptığı teşekkür konuşmasında, “Yeni bir soluk ve yeni bir heyecanla geldiğimiz yeni görevimizde gençlerimiz ve kadınlarımızın enerjisi bizleri ileriye taşıyacaktır. Bu memleket bizim, bu Menemen bizim” ifadelerine yer verdi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mobilya sektöründe düğün heyecanı! 600 bin çift evlenecek
Mobilya sektöründe düğün heyecanı! 600 bin çift evlenecek
İslamofobi ısrarla gündemde tutulmaya çalışılıyor! Peki neden?
İslamofobi ısrarla gündemde tutulmaya çalışılıyor! Peki...