Selçuk Yaşar Sanat Galerisi kış sezonu, Işıl Özışık'ın sergisiyle açılıyor.

Selçuk Yaşar Sanat Galerisi kış sezonu, “Suluboya Ustası” Işıl Özışık’ın sergisiyle açılıyor.

Selçuk Yaşar Sanat Galerisi kış sezonu, Işıl Özışık'ın sergisiyle açılıyor.
02 Ekim 2017 - 16:13

Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi’nin 2017-2018 kış sezonu, 5 Ekim’de açılacak olan Işıl Özışık sergisiyle başlıyor. Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi, kış sezonunda 11 sanatçının yüzlerce eserini ağırlayacak ve İzmirli sanatseverlerle buluşturacak.

Usta sanatçı Işıl Özışık’ın “Türkiye’den İzlenimler” adlı suluboya sergisi, 5 Ekim 2017 tarihinde Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi’nde açılıyor.  Sanatçının suluboya tekniğiyle hazırlanan 33 eserinden oluşan sergi, 5 – 28 Ekim 2017 tarihleri arasında sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.  

Işıl ÖZIŞIK Kimdir?

1939 yılında Kırklareli’nde doğdu. Ankara Üniversitesi’nde Arkeoloji eğitimini tamamladı. Sanatla iç içe olan arkeoloji ve sanat tarihi branşlarında Anadolu Medeniyetleri Merkezlerinde çalışmalarda bulundu. 1970 yılında itibaren reklamcılık konusunda “Art Direktör” olarak tasarımlarıyla uğraş verirken resim çalışmalarına yoğunlukla devam etti.

İlk sergisini 1966 yılında Ankara Fransız Kültür Derneği’nde açtı. Bu yıldan günümüze kadar yüzün üzerinde kişisel sergisiyle sanat yaşamına devam etti. Sanatçı, Londra, Paris, Zürih, Allassio (İtalya); ABD’de Washington, Baltimor, Atlanta, Warrenton kentlerinde kişisel sergiler açtı.

Ülkemizde daha çok suluboya sanatçısı olarak tanınan Özışık, çeşitli malzemelerle de çalışmalarını sürdürmektedir. Eserlerini empresyonist (izlenimci) bir anlayışla objenin veya objelerin onda bıraktığı izlenimleri kağıt ve tuval üzerine aktarmaktadır.

Sanatçı yaşamını ABD Washington DC. kentinde sürdürmektedir. Türkiye’de her yıl kişisel sergiler açmakta, fuarlara katılmakta, İstanbul ve Ankara’daki sanat galerilerinde ve kendi düzenlediği  atölyelerinde dersler vermektedir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Araştırma: Dünyadaki dijital göçebe sayısı 35 milyonu aştı
Araştırma: Dünyadaki dijital göçebe sayısı 35 milyonu aştı
Kiracı en hızlı nasıl tahliye edilir?
Kiracı en hızlı nasıl tahliye edilir?