MHP'li Şahin'den Tunç Soyer'e: "Bunun neresi yalan?"

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin'den İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e: "Bunun neresi yalan?"

MHP'li Şahin'den Tunç Soyer'e: "Bunun neresi yalan?"
11 Ocak 2021 - 11:45

İzmir’de Pasaport İskelesinin tadilata alınması sebebiyle gemilerin yanaşması içingeçici olarak kullanılan ‘Agamemnon’ isimli yüzer iskele, kent gündemini meşgul etmeye devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz aylarda kapattığı Pasaport’taki vapur iskelesinin yerine konulan yüzer iskeleye, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından Yunan Kralı Agamemnon isminin verildiği öne sürüldü. Sosyal medya üzerinden tepki gösteren çok sayıda İzmirli, Başkan Tunç Soyer'i sert bir dille eleştirirken, AK Parti İzmir İl Başkanı Ali Sürekli de “Dervişin fikri ne ise zikri de odur derler” yorumunda bulunmuştu. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesinden ‘Agamemnon’ isimli yüzer iskele ile ilgili tepki ve eleştirilere ilişkin açıklamada, bahse konu iddia yalanlandı. Ancak İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Bu yalanları ortaya atanların tek derdinin bizi yalanlarıyla oyalarken, İzmir için yaptığımız ve yapacağımız hizmetleri gölgelemek olduğunun çok farkındayız. Bu tuzağa da düşmeyeceğiz ama meydanı da yalancı ve iftiracılara bırakmayacağız” şeklindeki açıklamasına yanıt gecikmedi. MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, “Bunun neresi yalan?” diye sordu ve ekledi: “Gerçekler ve Soyer’in yaptıkları ortada. Bunun neresi yalan, bunun neresi iftira, Soyer ve CHP konuyu saptırmaya çalışıyor ama ne yapsınlar ki mızrak çuvala sığmıyor.”

HAMAMA AGAMEMNON İSMİNİ VEREBİLİRSİNİZ AMA…
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, Pasaport iskelesine Agememnon isminin verilmesine tepkisini sürdürdü. Şahin, “Hamama Agamemnon ismini verebilirsiniz, çok da yakışır ama Atatürk’ün Yunanı denize döktüğü yere bir Yunan Kralının ismini veremezsiniz! İşte fotoğraf ve gerçek ortada. Bunun neresi yalan, bunun neresi iftira, Soyer ve CHP konuyu saptırmaya çalışıyor ama ne yapsınlar ki mızrak çuvala sığmıyor. Ortada bir yalancı bir iftiracı varsa önce aynaya bakmalıdırlar. Atatürk, Cumhuriyet ve bağımsızlık diye milletimizi kandırıp Pagos’a ve Agamemnon’a çıkan yollarına baksınlar.”

“Bunu yapamazlar, Atatürk’ün ve Türk Ordularının Yunanı denize döktükleri yere Bir Yunan Kralının ismini veremezler” diyerek sözlerini sürdüren MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin açıklamasına şöyle devam etti; “Bu yaptıkları ne ilk ne de son. Biz bunu Pagos ısrarında gördük. Biz bunu HDP kürsülerinde, biz bunu HDP ile Büyükşehir binasında yapılan toplantılarda gördük. Bu Milliyetsizlik ve Türk Düşmanlığıdır. Bu da İzmirlilerin gözünden kaçmıyor. Gerekli tepkiyi veriyorlar. Biz zaten bu zihniyeti daha önceden tanıyoruz. Bu Pagos zihniyetidir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, halkımız da biz de haklı tepkimizi vermeye devam edecek, Atatürk ve Türk Düşmanlığına karşı devamlı teyakkuzda olacağız”

HAMAMA AGAMEMNON DİYEBİLİRSİNİZ
“Suçu kimin üzerine atmaya çalışırsa çalışsın, Tunç Soyer’in taşıdığı zihniyet tartışılacak bir zihniyettir.  Hamamın ismi de Agamemnon diyerek meseleyi geçiştirmek istiyor. Hamama Ahamemnon diyebilirsiniz ama Atatürk’ün ve Türk Ordularının Yunanı denize döktükleri yere bir Yunan Kralının ismini veremezsiniz. Gerçekler ve Soyer’in yaptıkları ortada. Bunun neresi yalan, bunun neresi iftira, Soyer ve CHP konuyu saptırmaya çalışıyor ama ne yapsınlar ki mızrak çuvala sığmıyor. İskeleye göstermelik İzmir yazması bile zihniyetlerini ortaya koyuyor. Ortada bir yalancı bir iftiracı varsa önce aynaya bakmalıdırlar. Atatürk, Cumhuriyet ve bağımsızlık diye milletimizi kandırıp Pagos’a ve Agamemnon’a çıkan yollarına baksınlar.”