Kınık'ta 5 yıldızlı otel konforundaki öğretmenevi törenle açıldı

Son Başbakan Binali Yıldırım’ın Başbakanlık döneminde yatırıma alınan Kınık Öğretmenevi ve Halk Eğitim Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kınık'ta 5 yıldızlı otel konforundaki öğretmenevi törenle açıldı
14 Eylül 2023 - 21:36

Kınık ilçesinde son Başbakan Binali Yıldırım Kınıklılarla bir araya gelerek Kınık Öğretmenevi ve Halk Eğitim Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Son Başbakan ve AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’ın Kınık ziyaretinin ilk durağı Kınık Belediyesi oldu. Başkanlık makamında belediye meclis üyeleri ve Kınıklı STK temsilcileri ile bir araya gelen Yıldırım, ziyaretinin ardından Kınık Öğretmenevi ve Halk Eğitim Merkezi'nin açılışını yapmak üzere Kınıklılarla buluştu.

Kınık ilçesinde son Başbakan Binali Yıldırım Kınıklılarla bir araya gelerek Kınık Öğretmenevi ve Halk Eğitim Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Kurtuluşunun 101. yılında Kınıklılarla tekrar buluşmuş olmanın mutluluğuna değinen Yıldırım: “Kınık Öğretmenevimizin bulunduğu parkın adının Madenciler Parkı olmasının nedeni Soma’daki şehit madencilerimizin anısına yapılmasıydı, bugün de Zonguldak’taki maden kazasının haberini aldık ve bir yanımız buruk. Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve yaralılarımıza da Allah’tan acil şifalar diliyorum.” dedi.


Kınık’ı baştan sona yenileyen Başkan Doğruer

Dr. Sadık Doğruer’in çalışmalarını takdir ettiğini belirten Yıldırım: “Kınık Öğretmenevi’nin açılışını yoğun programlarımız nedeniyle 1 yıl sonrasına ancak yapabileceğiz. Belediye başkanımız Dr. Sadık Doğruer gerek Kınık’a kattığı değerlerle gerekse çalışma prensibiyle bizlerin gurur duyduğu bir başkandır. Siz Kınıklılar da değerini bilip ikinci kez kendisini başkan seçerek bunu göstermiş oldunuz. Darısı üçüncü döneme diyorum. Sizlerin de desteğiyle eser bırakmak için gece gündüz çalışıyoruz, kıymetli destekleriniz için hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer de “Sayın Genel Başkan Vekilimiz ve son Başbakanımız Binali Yıldırım Bey’e Kınık’ta yapılan tüm projelerimize verdiği büyük desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Kınık Öğretmenevi ve Halk Eğitim Merkezi ilçemize hayırlı olsun.” sözleriyle açılışı gerçekleştirdiler.

Son Başbakan Binali Yıldırım’ın Başbakanlık döneminde yatırıma alınan Kınık Öğretmenevi ve Halk Eğitim Merkezi; 8000 metrekarelik alanı, 4 süit ve 4 yarı süit odasıyla birlikte toplam 85 yataklı konaklama imkanı, 1000 kişilik çok amaçlı salonu, 350 kişilik amfi tören alanı, 6 derslikli Halk Eğitim Merkezi ve Spor Kondisyon Merkezi ile Kınıklılara dev bir hizmet sunuyor.

Ayrıca açılışa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı, İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, Ak Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, belediye başkanları, ilçe başkanları, meclis üyeleri, STK, daire amirleri ve Kınıklı vatandaşlar katılım sağladı.

Bakırçay Gazetesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur...
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel...