İzmir Kuaför Estetik Kozmetik Güzellik Fuarı büyük ilgi gördü

START Fuarcılık tarafından Fuar İzmir’de düzenlenen Start Beauty İzmir Expo İzmir Kuaför Estetik Kozmetik Güzellik Fuarı büyük ilgi gördü.

İzmir Kuaför Estetik Kozmetik Güzellik Fuarı büyük ilgi gördü
23 Ekim 2021 - 17:36
Güzellik sektörünün önemli aktörleri İzmir Güzellik Fuarı’nda podyuma çıktı. Ünlü sağlık, saç, cilt ve makyaj uzmanları  modern yöntemlerle  binlerce yıldır değişkenlik gösteren güzellik sırlarını anlattı.

START Fuarcılık tarafından Fuar İzmir’de düzenlenen Start Beauty İzmir Expo İzmir Kuaför Estetik Kozmetik Güzellik Fuarı büyük ilgi gördü. 24 Ekim 2021 akşamına kadar sürecek organizasyon kapsamında yaklaşık 100 seçkin katılımcı 300’e yakın markalarıyla ürün ve hizmetlerini sergiliyor.Fuar İzmir D Holünde gerçekleşen organizasyonda yeni teknolojik cihazlar, en trend ürünler, güzellik ve bakım sektörüne ait profesyonel markalar, dünyadaki son güzellik trendleri, yöntem ve ekipmanları ziyaretçilere tanıtılıyor. Konusunda uzman doktorlar, kozmetik ve makyaj uzmanları, güzellik ve bakım profesyonelleri ücretsiz uygulamalarıyla ziyaretçilerin güzelliğine güzellik katıyor.

ERKEKLERE DE MAKYAJ YAPILABİLİR
Ünlü makyaj artisti Erkan Uluç Güzellik Fuarı kapsamında podyuma çıktı. Ünlü makyaj uzmanı Erkan Uluç "Pro Makyaj Teknikleri" konulu  workshop'ta  teknik makyaj bilgilerini  paylaştı. Makyaj tekniklerine dair temel bilgileri kısaca veren Erkan Uluç daha sonra güzellik sırlarının püf noktalarını anlattı. Uluç, “Yapılacak çalışmanın tüm detayları ekip tarafından bilinmelidir. Çekim alanındaki aydınlatma, kullanılacak ekstra aydınlatma, konsept ve hedef daha önceden belirlenmelidir. Kişiye yapılacak makyajın insan gözü ile mi yoksa fotoğraf makinesi ile mi görüleceği önemli bir ayrıntıdır. Çekimi yapılacak gelinlerin genellikle ellerinde istedikleri hayallerini kurdukları bir makyaj fotoğrafı vardır. Ama kişinin anatomisine göre yapılacak makyajdan en yüksek verim beklenebilir. Hangi tekniği kullanırsanız kullanın önemli olan sonuçtur. Cilde diret sürülecek makyaj malzemelerinin sağlıklı olması olmazsa olmazımızdır. Sadece kadına değil erkeğe de makyaj yapılabilir. Ama toplumumuz tarafından pek hoş karşılanmıyor”dedi. Sahnede bir kadın bir erkek makyajı yapan Uluç kendisini izlemeye gelenlerin sorularını da cevapladı.KENDİNİ KEŞFET KALICI KİLO VER

Konusunda uzman olan Dyt. Beste Alimert Altunörs, Op.Dr. Çiğdem Karas, Psk. Pınar Ersöz Tezer “Kendini Keşfet Kalıcı Kilo Ver” seminerinde önemli bilgiler paylaştı. Uzmanlar, “Her beden bir değildir. Birine iyi gelen başka birine iyi gelmeyebilir. Bir anda alınan ve verilen kilolar sağlıksız bir yaş anlamına gelir. Önemli olan doğru yöntemlerle doğru oranda doğru kilolarda olmaktır. Yapılan araştırmalar dünyadaki kilo veren insanların yüzde 95’inin tekrar aldığını sadece yüzde 5’inin kilo kontrolü sağlayabildiğini göstermektedir. Uzman desteği de alınarak sağlıklı bir bedene sahip olunmalıdır”şeklinde konuştu.

GENÇLER GEÇİDİ NEFESLERİ KESTİ
İzmir Kuaförler Odasının düzenlediği “Gençler Geçidi” şovunda Berivan Barış, Hilal Özer, Nihal Taş, Mehmet Aktekin, Hacer Yılmaz, Simge Kara ve Ziya Yüksel maharetlerini göstermek için podyuma çıktı. Saç trendlerinden en çarpıcı örneklerini mankenlerine uygulayan kuaförler bir de defileye imza attı. Oda Başkanı Sezai Apaydın mesleğin geleceğinden umutlu olduklarını ifade etti.  Şovda görev yapan genç kuaförlere birer plaket takdim edildi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Hayatta her şey paradır" diyen gençlerin oranı yükseldi
"Hayatta her şey paradır" diyen gençlerin oranı yükseldi
Televizyon haberciliği kısırdöngüye girdi
Televizyon haberciliği kısırdöngüye girdi