EDU, pandemi döneminde online eğitimleri ile fark yarattı

Farklı alanlardaki eğitimleriyle profesyonellere yönelik gelişim olanağı sunan Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi’nin (EDU), 6 farklı kategoride online olarak gerçekleşen 121 Açık Eğitim programında 1194 katılımcı yer aldı.

EDU, pandemi döneminde online eğitimleri ile fark yarattı
14 Eylül 2021 - 13:00

Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi EDU pandemi döneminde online eğitimleri ile fark yarattı

Farklı alanlardaki eğitimleriyle profesyonellere yönelik gelişim olanağı sunan Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi’nin (EDU), 6 farklı kategoride online olarak gerçekleşen 121 Açık Eğitim programında 1194 katılımcı yer aldı.

Pandemi döneminde programlarını online platformlara taşıyan EDU, Yönetim ve Liderlik, Finans, Pazarlama, Satış ve Perakende, Üretim ve Verimlilik, Eğitim ve Teknoloji olmak üzere 6 farklı kategoride bireysel katılıma açık programlar düzenledi. EDU tarafından düzenlenen 121 Açık Eğitim Programı’nda toplam 1194 katılımcı yer aldı.

19 yıldır kuruma özel programlar alanında kanıtladığı başarısını, bireylerin katılımına açık eğitimler alanına da taşıyan EDU, yaklaşık üç yıldır, kariyerinde ivme yaratmak isteyen herkes için farklı alanlardaki yönetsel konularda kısa programlar ve sertifika programları sunuyor.

EDU Direktörü Dr. Cüneyt Evirgen “EDU olarak kurumsal eğitimlerde sürdürdüğümüz iş modelinin, global dünyanın değişen ve gelişen iş düzenine hızlı uyumu ve öncü yaklaşımı sayesinde özgün yaklaşım ve uygulamalarımız, operasyonel hizmet kalitesi ile kurumlar ve bireyler nezdinde yarattığımız katma değerin ne kadar etkili olduğunu uluslararası sıralamalarda aldığımız derecelerimiz ile kanıtladık. Yönetici eğitimleri konusunda ülkemizdeki pek çok kuruma örnek olmaktan ve öncülük etmekten dolayı da gururluyuz. Üniversitemizin dünyadaki yerini daha da ileri taşıyarak, geleceğe iz bırakan sektörel öncülüğümüzü sürdürmeye kararlıyız. Bireylere yönelik düzenlediğimiz açık eğitim programlarıyla, kişilerin profesyonel yetkinliklerini geliştirmeye devam ediyoruz. Yakın bir zaman içerisinde Kurumsal Eğitimlerdeki sıralamalarımızın yanı sıra Açık Eğitimler alanında da dünya sıralamalarında, üniversitemizin ve EDU’nun gelecek vizyonuna yakışır şekilde yer alacağımıza inanıyoruz.” diye konuştu. 

EDU Açık Eğitimler İş Alanı Yöneticisi Pınar Elmasoğlu ise, EDU’nun portföyde yer alan eğitimleri online platformlara taşırken, içerik kalitesinden ödün vermediklerini, katılımcılar için en etkin öğrenme metotlarını kullanarak tasarlanan programlara talebin devam ettiğini, pandemi döneminde kişilerin iş alanlarında derinleşmek ya da sektör değiştirebilmek için yeni yetkinlikler kazanma hedeflerinin katılım sayılarına olumlu yansıdığını ifade etti. 

19 yıldır faaliyetlerini sürdüren EDU, Financial Times Executive Education Customised Programs Dünya sıralamasında yükseliş ivmesiyle listelerde üç yıldır yer alıyor. Türkiye ve çevre coğrafyadan başka bir kurumun dahil olamadığı sıralamada EDU, son olarak 55. sıraya yükselmişti. Kurumsal eğitimlerdeki bu başarısını, son 3 yıldır Açık Eğitimler alanına da taşıyan önümüzdeki dönemde yine EDU, farklı kategorilerde, profesyonellerin farklı yetkinlik geliştirme ihtiyaçlarına yönelik olarak düzenleyeceği 60'dan fazla açık eğitim programıyla profesyonellerin kariyer planlamasına katkı sağlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Orman Yangınlarına Karşı Gönüllü Ordusu Yetiştiriyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Orman Yangınlarına Karşı...
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Konak'taki Elektrik Kaçağı Faciasına İlişkin Açıklama:
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Konak'taki Elektrik Kaçağı...