Buca tünellerinin hali içler acısı..

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin vitrin projelerinden biri olan Buca-Bornova arasında kesintisiz trafik akışını sağlayacak yolun en önemli ayaklarından biri olan Buca tünellerinin hali içler acısı...

19 Ocak 2021 - 14:26
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin vitrin projelerinden biri olan Buca-Bornova arasında kesintisiz trafik akışını sağlayacak yolun en önemli ayaklarından biri olan Buca tünellerinin hali içler acısı.

MHP Konak Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yeniçırak’ın İzmir Büyükşehir Belediyesinin en önemli projelerinden biri olan “Buca Bornova Kesintisiz Yol Projesi”nin şantiyesine yaptığı ziyaret büyük bir ayıbı ortaya çıkardı. Uyuşturucu ve fuhuş mekânı olan şantiyede İzmirlilerin milyonları heba olmuş durumda.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konak Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yeniçırak, “Projenin Konak tarafında kalan bölümü ile ilgili olarak hemşehrilerimizden yoğun şikayetler aldık. İl Başkanımız Sayın Veysel Şahin’in talimatıyla bu şikayetler üzerine Mehtap ve İsmet Paşa Mahallelerindeki şantiye sahasına geldik ve  İzmirlinin emeği, binlerce lirası ve umutlarının yağmalanmış olduğunu gördük. Buna kimsenin hakkı yok” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı ihaleyi alan firmanın inşa işlerinden çekilmesi sonucu bir daha gereken önemin verilmediği proje ile ilgili konuşan MHP’li Yeniçırak, “Sayın Soyer ve Belediyenin yetkilileri acaba buraya hiç gelip baktı mı? Tribüne oynayıp şov yapmak kolay. Önemli olan İzmirli hemşehrilerimizin, emeğine, parasına ve umuduna sahip çıkmaktır. Terkedilen şantiyenin fuhuş ve uyuşturucu kullanım alanı olması tam bir sorumsuzluk örneğidir. Zor değil. Terkedilen şantiye sahasına güvenlik personeli ile koruma yapılabilirdi. Ama yapılmadı. Şimdi bölge bir suç sahası olmuş durumda. Keşke laf yerine biraz da iş yapabilen bir belediyemiz olsa. Maalesef Sayın Soyer şovda var ama işte yok. Şimdi sorsak suçu yüklenici firmaya atılacaktır. Ama şantiye sahasını korumak çok mu zor. Beceriksizlikleri ve sorumsuzluklar yine ortay çıktı” açıklamasında bulundu. 

Yollar berbat
Tünele giden yolların da hala yapılmadığını sözlerine ekleyen Ahmet Yeniçırak, “İzmir’e çok ayıp ediliyor. İzmirlere yazık ediliyor. Vitrin projesi olarak öne çıkarılan bu projede hep vatandaşımız mağdur edilmiş durumda. Mehtap Mahallesi ve İsmet Paşa’da yollar berbat. Yıllardır asfaltlanmadı. Çamur içinde. Başta çocuklarımız ve yaşlılarımız bu yolda yürüyor. Ama onların bu çilesine görecek bir Büyükşehir belediyemiz ne yazık ki yok” diye konuştu. 

MHP’nin Konak Belediyesi Meclis Üyesi Ali Peynirci de “İzmir’in en uzun tüneli olarak lanse edilen fakat en uzun sürede kazma dahi vurulmayan bu tünellere ve şantiye sahasına dikkat edilmelidir. Bu zihniyet İzmir’i hafife alan, saygı göstermeyen, emeklerini çalan ve umutlarını tüketen bir zihniyettir. Bizler bunun takipçisi olacağız" ifadelerini kullandı. 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bilişim A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Erdağ: "Bayrağımızı dünyaya taşıyacağız"
Bilişim A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Erdağ: “Bayrağımızı...
Yeşilay Haftası "Yeşilay Hep Benimle" sloganıyla kutlanıyor
Yeşilay Haftası "Yeşilay Hep Benimle" sloganıyla kutlanıyor