Bayraklı'da Hıdırellez coşkusu

Bayraklı Belediyesi, baharın gelişini müjdeleyen Hıdırellez'i Doğançay'da düzenlenen şenlikte coşkuyla kutladı.

Bayraklı'da Hıdırellez coşkusu
06 Mayıs 2024 - 12:18
Başkan Önal, “Verdiğim sözü tutmanın mutluluğunu yaşıyorum”
Bayraklı Belediyesi, baharın gelişini müjdeleyen Hıdırellez'i Doğançay'da düzenlenen şenlikte coşkuyla kutladı. Spor müsabakaları, el ürünleri stantları, müzikli eğlenceler, gösteriler, bando eşliğinde kortej yürüyüşü, konser ve danslarla renkli görüntülere sahne olan şenliğe binlerce vatandaş katıldı. Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, "Bolluğun, bereketin simgesi Hıdırellez'i; barışa ve kardeşliğe özlem duyduğumuz bu zamanda hep birlikte kutlamanın ve Doğançay’a verdiğim şenlik sözünü tutmanın sevincini yaşıyorum. Baharın hepimize huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum” dedi.

BİNLERCE VATANDAŞ KATILDI
Bayraklı, baharın habercisi Hıdırellez’i Doğançay Mahallesi’nde düzenlenen ve birbirinden eğlenceli görüntülere sahne olan şenlikle kutladı.
Gün boyu süren büyük coşkuya Bayraklı ve çevre ilçelerden gelen binlerce vatandaş ortak oldu. Etkinlikler kapsamında köy meydanında kurulan stantlarda köylüler gözleme ayran satışlarının yanı sıra ürettikleri organik ürünleri de sergileme imkanı buldu. Bayraklı Belediyesi Kadın Kooperatifi üyelerinin el emeği ürünleri, takı-tasarım ve aksesuarları da ziyaretçilerin beğenisini kazandı. Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen bowling, penaltı ve basketbol atışları ile çuval yarışlarında çocuklar kıyasıya mücadele etti. Yarışmalarda dereceye girenlere madalya verildi. Çocuklara özel yüz ve yumurta boyama atölyeleri düzenlendi. Dilek ağacına dilekler asıldı. Kortej yürüyüşü ile coşku ikiye katlandı. Bayraklı Belediyesi  Halk Oyunları Roman Ekibi ve Doğançay kursiyerlerinden oluşan öğrencilerin müzikli gösteri ise, alanı dolduranlardan tam not aldı. Etkinliğin finalinde halk müziğinin sevilen ismi, ünlü sanatçı Tolga Sağ, sazıyla türküleriyle vatandaşlara unutulmaz anlar yaşattı. Köylüler Başkan Önal’a, “Sözünü tutan başkan, şenlik için teşekkür ederiz, helal olsun” yazılı pankartlarla teşekkür etti.

ÖNAL, "BAHAR HEPİMİZE HUZUR VE MUTLULUK GETİRSİN"
Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal
, "Bahar'ın müjdeleyicisi bolluğun bereketin habercisi, Hıdırellez'i barışa ve kardeşliğe özlem duyduğumuz bu zamanda hep birlikte kutlamanın sevincini yaşıyorum. Adaylık sürecinde Doğançay Mahallesi’nde şenlik yapacağımızın sözünü vermiştik. Bu sözü yerine getirmenin huzurunu, mutluluğunu yaşıyorum. Daha sonraki yıllarda iki gün olarak ve daha kapsamlı etkinlikler yapacağımızın da sözünü veriyorum. İmkanlarımız doğrultusunda kültüre, sanata, festivallere yer vereceğiz. Birçok alanda değerlerimizi ve kültürlerimizi el birliğiyle yaşatacağız. Baharın hepimize huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel...
İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun...