Bornova'da istihdam imzası

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ve Fincancılar Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Telingün işbirliği protokolü imzaladı.

Bornova'da istihdam imzası
14 Haziran 2020 - 10:12

Bornova Belediyesi ve Pınarbaşı Züccaciye Toptancıları Sitesi Fincancılar Çarşısı Yönetimi, çarşının istihdam ihtiyacını karşılamak üzere protokol imzaladı. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ve Site Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Telingün’ün imzaladığı protokole göre sitedeki işletmelerin personel ihtiyacını karşılanırken, Bornova Belediyesi’nin istihdama yönelik projesi Altın Bilezik’e kayıtlı kişiler arasından seçilecek. 

Fincancılar çarşısının personel ihtiyacını karşılamak  için yapılan işbirliğinin istihdama yönelik önemli bir adım olduğunu ifade eden Başkan İduğ, “İşsizlik ülkemizin en öne çıkan yakıcı sorunu durumunda. Diğer yandan da işverenler nitelikli çalışan ihtiyacını karşılayamıyor. Bu amaçla başlattığımız Altın Bilezik projemizle işe ihtiyacı olanla iş verenleri bir araya getiren bir platform oluşturuyoruz. İş arayanların eğitim ihtiyaçlarını tamamlıyor, istihdamını daha kolay hale getiriyoruz. Yaptığımız bu protokolle hem Bornovalının işe ulaşmasına, hem de Züccaciye Toptancıları sitemizin çalışan ihtiyacına katkıda bulunmuş olacağız” dedi.

İşbirliğimiz büyüyecek

Başkan İduğ’a çarşı için verdiği desteklere plaket vererek teşekkür eden Mehmet Telingün ise, “Belediyemizle birlikte bir projenin içinde yer almaktan çok mutluyuz. Sitemizdeki işletmeler şoför, pazarlamacı, tezgahtar, depocu, muhasebeci ve bahçevan gibi çok değişik mesleklerde kalifiye çalışan bulmakta zorlanıyor. Altın Bilezik gibi bir proje yaptığınız, iş arayanla bizleri buluşturduğumuz için ayrıca teşekkür ederiz. Bornova’daki yapacağımız bu işbirliklerinin daha da büyüyeceğine inanıyoruz” dedi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mobilya sektöründe düğün heyecanı! 600 bin çift evlenecek
Mobilya sektöründe düğün heyecanı! 600 bin çift evlenecek
İslamofobi ısrarla gündemde tutulmaya çalışılıyor! Peki neden?
İslamofobi ısrarla gündemde tutulmaya çalışılıyor! Peki...