İF DESIGN AWARD 2024 ödül töreni Berlin'de gerçekleşti

Uluslararası tasarım yarışması İF DESIGN AWARD 2024 ödül töreni Berlin'de gerçekleşti. Törene Dünya'dan ve Türkiye'den kazanan firmaların sahipleri, tasarımcılar, mimarlar ve iç mimarlar katıldı. Törenin Şeref konuğu ise tasarım duayeni Dieter Rams oldu.

İF DESIGN AWARD 2024 ödül töreni Berlin'de gerçekleşti
14 Mayıs 2024 - 13:04
Almanya merkezli uluslararası ödül olan iF Design Award 71 yıldır iyi tasarımları şeffaf ve güvenilir şekilde prestij sağlayarak ödüllendiriyor. 2024 yılında toplam 37 iF Design Award Türkiye’den kazandı. Her sene yükselen tasarım ve üretim kalitesi ile Türkiye’den başarılı yaratıcı endüstrileri temsil eden firmalar, mimarlar, iç mimarlar, yazılımcılar ve endüstriyel tasarımcıları iF Design Award ödülü sahip olmayı hak etti. 
 
BERLİNDE GÖRKEMLİ iF TASARIM ÖDÜL GECESİ 
iF Design Award 2024
ödül gecesi 29 Nisan 2024 tarihinde Berlin'deki Friedrichstadt-Palast'ta düzenlendi. Dünyanın en büyük tiyatro sahnesinde iF Gold Award sahibi 75 kişi tüm kazanlar için sahnede ödüllerini aldı. iF Design tarihinde ilk defa ömür boyu başarı ödülünü efsane tasarımcı Dieter Rams’a taktim ederek, tasarım endüstrisinden oluşan misafirlere unutulmaz duygusal bir an yaşattı. Görkemli hazırlanan ödül töreninde her ödül sahibi konuğun göz alıcı hissetmesi ve uluslararası ağ oluşturması için kurgulandı. iF Design 2024 ödül töreni aynı zamanda yeniliklerin de ilk duyurusu için bir platform oldu. İF Design Metaverse katılarak, dijital dünyada daha çok projelerde yer alacağının habercisi oldu. iF Design Trend raporunun 2024 yeni versiyonunu yayınladı. Trend konferans serisinin ilk versiyonu Berlin’de gerçekleştirildi, Haziran ayında ise İstanbul’da yapılacağının bilgisi paylaşıldı.
 
iF DESIGN AWARD 2024 TÜRK TASARIM MARKALARI
Başarısının zaferinizi kutlayan dünyanın her yerinden Berlin ödül törenine gelenler arasında Türk sanayii liderleri, tasarımcılar, mimarlar ve iç mimarlar da vardı. Türkiye’den 37 ödül alanların listesinde; Beko, Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, Vestel White, Arnica, Hidromek, Aselsan,  Garanti BBVA, Odeabank , Jumbo, Hi Design Studio, GMF Motor, Habif Architects, Kale Seramik Çanakkale Kalebodur, VitrA Karo (Tiles), Umut Durmuş Cultural Works,  Kar Endüstriyel Tasarım, Ekin Smart City,  Garanti Roasters, LAV, Laodikya Maden Seramik ve Tekstil Ürünleri, Gönye Design, Toros and Partners, Yeşim Kozanlı Architecture & Interior Design, Pınar Kaptan Uysal, Yalın Tan + Partners firmaları bulunuyor.
 
TÜRKİYE SON DÖRT YILDA YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR
Global tasarım arenasında Türk tasarım sektörü özgün ve ödüllü tasarımları ile farkındalık yaratıyor. iF Design Award Türkiye ofisinden Sinem Kocayaş, uluslararası tasarım yarışmasında Türkiye’nin yükselen tasarım grafiğini şu şekilde özetledi: “2020 – 2024 tarihleri arasında iF Design Award kazananlar sıralamasında Türkiye’den 95 firma içinden en yüksek ödüllü Türk markası arasında ilk üç sırada Beko, Vestel, Eczacıbaşı Yapı Gereçleri Vitra bulunuyor. Türkiye ortalamasında en çok puan alan ödüllü tasarım ofisi ise Kar Design olarak listenin başında yer alıyor. Onu Selami Gündüzeri ve Yiğit Özer tasarım ofisleri takip ediyor. Türkiye için gurur verici başarılardan biri ise global şirketler sıralamasında, mutfak aletleri kategorisinde Beko ilk on marka içinde dokuzuncu sırada yer alıyor. Global ticari araçlar kategorisinde Hidromek üstün başarısı ile ilk on içinde dördüncü sırada yer alıyor.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İZDENİZ'in yaz seferleri 17 Haziran'da başlıyor! Foça, Urla ve Mordoğan'a günübirlik gemi seferleri
İZDENİZ'in yaz seferleri 17 Haziran'da başlıyor! Foça, Urla ve...
Büyükşehir Meclisi'nde Oy Birliğiyle Kabul Edildi: İzmir Gazze ile kardeş kent olacak!
Büyükşehir Meclisi’nde Oy Birliğiyle Kabul Edildi: İzmir Gazze...