Başkan Böcek'ten sevindiren haber

    Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde devam eden tedavisinde 64 gün sonra yoğun bakımdan çıkarılarak yataklı servise alındı.

    Başkan Böcek'ten sevindiren haber
    09 Kasım 2020 - 19:39
    Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde devam eden tedavisinde 64 gün sonra yoğun bakımdan çıkarılarak yataklı servise alındı. Böcek'in bilincinin çok iyi olduğunu ve her şeyden haberinin olduğunu söyleyen Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Turhan, bir an evvel rutin hayatına dönmek için sabırsızlandığını kaydetti.

    Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde yeni tip koronavirüs tanısıyla yoğun bakımdaki tedavisi devam eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in sağlık durumuyla ilgili Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Turhan ve sağlık heyeti bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Ender Terzioğlu, Başkan Muhittin Böcek’in doktorların kararı ile yoğun bakımdaki tedavisini tamamlanıp, bugün itibarıyla ev tipi ventilatör desteğiyle yataklı servise alındığını müjdeledi. Başkanın tedavisine aynı ciddiyetle ve ekiple devam edileceğini dile getiren Terzioğlu, "Umudumuz, en kısa sürede başkanımızın tam şifayla sağlığına kavuşmasıdır" dedi.

    RUTİNE DÖNMEK İÇİN SABIRSIZLANIYOR
    Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Murat Turhan, Başkan Muhittin Böcek’in bilincinin yerinde olduğunu ve her şeyden haberi olduğunu ifade ederek, “ Tedavi süreci devam ediyor ama yolun ortasına geldiğimizi, bir süre daha başkanımızla yakından ilgilenmemiz gerektiğini söyleyebiliriz. Başkanımızın bilinç durumu çok iyi. Her şeyden haberi var. Biran önce rutinine dönmek için sabırsızlanıyor. Başkanımız tedavi sürecinde hep bize yardımcı oldu” diye konuştu. Turhan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Başkan Böcek'in tedavisiyle çok yakından ilgilendiğini, her gün sağlık durumu hakkında bilgi aldığını söyledi.  

    Başkan Muhittin Böcek’in servise çıkabilmesinin yüz güldürücü bir gelişme olduğunu kaydeden Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Ramazanoğlu, “Başkanımızın tedavisine artık serviste sürdüreceğiz. Bu süreçte emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Ekibim doktor, hemşire, personel gerçekten olağanüstü çalıştılar” dedi. 

    MODERN TIBBIN TÜM İMKANLARI KULLANILDI 
    Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Bayezid de Başkan Böcek'in özel hastaneden kendilerine geldiğinde durumunun ciddiyetini koruduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Başkanımızın sağlığıyla sadece ailesi değil, tüm Antalya ve tüm Türkiye yakından ilgilenmiştir. Başkanımız 15 gün ecmo cihaz bağlı kaldı. Akciğer fonksiyonları düzelince cihazdan ayrıldı. Kendi solunumuna bırakıldı. Modern tıbbın tüm imkanları başkanımız için kullanılmıştır. "

    ÇOK MUTLU BİR GÜN 
    Çok mutlu bir gün yaşadıklarını ifade eden Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Yılmaz da “Biz 46 zorlu günü atlatarak, bugünlere geldik. Oradaki hemşire hanımlar, personel, doktor arkadaşlar çok özverili çalıştı. Gerçekten çok zorlu bir süreçti.  Uyumadık, hiç kimse uyumadı ve sonunda bugüne geldik” dedi.

    SIRADA REHABİLİTASYON SÜRECİ VAR 
    Tedavinin birinci kademesini tamamladıklarını söyleyen Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özbudak, ciddi bir rehabilitasyon süreci olacağını kaydetti. Özbudak, “Sayın Başkanımız Muhittin Böcek’in atlattığı Kovid-19 dönemi gerçekten bu hastaların en ağır komplikasyonları yaşadığı bir dönem olarak bizler tarafından yaşandı. Özellikle yoğun bakım ekibinin bütün ekibin inanılmaz çabalarıyla, inanılmaz özverisiyle bugünlere geldik” ifadelerini kullandı. 

    SAĞLIKLA TABURCU ETMEK İSTİYORUZ 
    Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Melike Cengiz de “Öncelikli olarak çok mutluyuz.  Tedavi için çok ciddi emek verildi. Mutlu sonlanmasından dolayı da çok sevinçliyiz” dedi.
    Anestezi ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Necmiye Hadimioğlu da 
    normal servisteki tedavisinden sonra Başkan Böcek’i sağlıkla taburcu etmeyi umut ettiklerini belirtti. 

    ENFEKSİYONLA BAŞA ÇIKTIK 
    Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın da Kovid-19 pandemisinin hastalarda ciddi enfeksiyonlara yol açabildiğini Başkan Muhittin Böcek’in tedavisi sürecindeki enfeksiyonlarda da şu ana kadar başa çıktıklarını söyleyerek “Bundan sonrasında da aynı duyarlılıkla devam edip sorunları çözmeye çalışacağız”  şeklinde konuştu. 

    SAĞLIĞINA KAVUŞUP GÖREVİNE DÖNECEK 
    Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in oğlu Gökhan Böcek de, babasının en kısa sürede sağlığına kavuşarak görevinin başına döneceğini söyledi. Gökhan Böcek, şunları ifade etti. “Ailecek hiç beklemediğimiz bir anda çok zorlu bir süreç yaşadık. Şu anda babamın sağlık durumu iyiye gitmekte. Bugün servise çıkması bizleri çok mutlu etti. İnşallah bu aşamadan sonra en kısa sürede sağlığına tam olarak kavuşacak ve görevinin başına dönecek. Babamın ne kadar çok sevildiğine bir kez daha şahit olduk. Babamın iyileşmesine katkı sağlayan, dualarıyla bizleri yalnız bırakmayan tüm Türkiye’ye tüm Antalyalılara teşekkür ediyoruz. Telefon ve ziyaretleri ile süreci bizzat takip eden ve desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanımız Meral Akşener, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, Dışişleri Bakanımız ve Aile Dostumuz Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy, Antalya Valimiz Ersin Yazıcı’ya, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan başta olmak üzere tüm ekibine, tüm doktorlarımıza, hemşirelerimize ve sağlık çalışanlarına yürekten aile olarak teşekkür ediyoruz.”

      İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
      Dünya çocukları U12 İzmir Cup'da bir araya geliyor
      Dünya çocukları U12 İzmir Cup’da bir araya geliyor
      Yaşar Üniversitesi'nden deprem paneli: Güçlendirmede ve denetim şart
      Yaşar Üniversitesi'nden deprem paneli: Güçlendirmede ve denetim...