Akdeniz'in en büyük yelken festivali "The Bodrum Cup" için geri sayım başladı

Her yıl ekim ayında binlerce denizci ve deniz tutkununu bir araya getiren, bu yıl Maximiles Black’in isim sponsorluğunu üstlendiği Akdeniz’in en büyük yelken festivali The Bodrum Cup için geri sayım başladı.

Akdeniz'in en büyük yelken festivali "The Bodrum Cup" için geri sayım başladı
27 Eylül 2023 - 16:20

THE BODRUM CUP, 35’İNCİ YILINDA YOLA SELANİK’TEN ÇIKIYOR

Her yıl ekim ayında binlerce denizci ve deniz tutkununu bir araya getiren, bu yıl Maximiles Black’in isim sponsorluğunu üstlendiği Akdeniz’in en büyük yelken festivali The Bodrum Cup için geri sayım başladı. Opet ve Tüpraş’ın ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek festivalin 35'inci yılı, Cumhuriyetin 100'üncü yılıyla birlikte kutlanacak. Bu yıl yarışlara Selanik ve İstanbul rotaları dahil edildi.

Maximiles Black 35. The Bodrum Cup’ın tüm detayları 27 Eylül Çarşamba günü Halas teknesinde düzenlenen ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras, The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Orhan Dinç, sponsorlar ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda paylaşıldı.


35 yıldır birleştirici güç

The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal: “Türkiye Cumhuriyeti'nin 100’üncü yılı vesilesiyle, Maximiles Black The Bodrum Cup'ın 35’inci yılını mümkün kılan tüm dostlarımıza en içten şükranlarımızı sunuyoruz. Yolculuğumuz hiçbir zaman sadece yarış ve etkinliklerden ibaret olmadı; bu heyecan verici süreci sürekli olarak sosyal fayda için bir katalizöre dönüştürmeyi hedefliyoruz. Herkesi, Bodrum'u ve yelken dünyasını keşfetmek için eşsiz bir fırsat sunan Maximiles Black The Bodrum Cup deneyimini yaşamaya davet ediyoruz.” dedi. 


Başkan Süleyman Uysal: “Bir Belediyenin Vereceği Destekten Daha Fazlası”

The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal sözlerinin devamında 70 iş insanından oluşan Bodrum Cup Komitesi olarak Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’la başkanlık öncesinde tanıştığını, o zamandan beri Başkan Aras’ın Bodrum Cup’a çok önem verdiğini, mazbatasını alması ile de beraber çalışmalara tüm hızıyla devam ettiğini ve bunun bir belediyenin vereceği destekten daha fazlası olduğu belirtti.


“Bodrum'u ve Akdeniz'i güçlendirmeye devam edeceğiz”

The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras: "The Bodrum Cup, kurulduğu 1989 yılından bu yana tekne sporları dünyasını, Bodrum'u ve daha geniş anlamda Akdeniz bölgesini tanıtmaya kendini adadı. Başlangıcımızdan bu yana, ulusal ve yerel konuları girişimlerimize sürekli olarak dahil ederek bu hedefleri geliştirmeye kararlı olduk. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100’üncü yıl kutlamalarına denk gelen yolculuğumuzda, ülkemize her yıl artan sayıda ziyaretçi çekerek Bodrum'un kültürel ve tarihi dokusuna katkıda bulunmaktan büyük gurur duyuyoruz. Yelkenlerimizdeki bu rüzgarla Bodrum'u ve Akdeniz'i güçlendirmeye devam edeceğimize inancımız tam." diye konuştu.


Başkan Aras:” Yelkencilik artık Bodrum’un bir parçası haline geldi”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise sözlerine kendisini Bodrum Cup ekibinden biri olarak hissettiğiyle başlayarak Bodrum ve Cumhuriyet için çalıştıklarına vurgu yaptı. Sadece yarış, eğlence için değil yaşam, dünya, çocukların geleceği için bu organizasyonu gerçekleştirdiklerine değinen Başkan Aras, şunlara değindi: “Bu işe görev olarak değil duygusal olarak yaklaşıyoruz. Bodrum Cup sadece Bodrum’un değil Türkiye’nin bir markası oldu. Cumhuriyetimizin 100. yılında Selanik ve İstanbul’un yarış parkuruna dahil edilmesi bizler için ayrı bir mutluluk ve gurur kaynağı oldu. Bodrum sadece eğlence ya da turizm yeri değil aynı zamanda zengin bir kültürel ve tarihi geçmişe sahiptir. Bodrum’un geldiği yeri unutmamak lazım. Bodrum’un kadim kültürüne ve tarihine saygı duymak zorundayız. Önceki yıllarda yapılan Dünya Optimist Şampiyonası, Dragon Dünya Şampiyonası gibi organizasyonların Bodrum’da yapılması rastlantı değildir. Yelkencilik artık Bodrum’un bir parçası haline geldi. Bugünlere gelinmesinin ardında büyük emekler var. O yüzden bu, insanı duygulandıran ve üzerinde düşünülmesi gereken önemli bir durumdur.”

Başkan Aras, konuşmasının sonunda organizasyona katkı sağlayan tüm kurum ve sponsorlara teşekkür ederek Bodrum Cup’ın da Cumhuriyetin de sonsuza dek yaşayacağını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel...
İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun...