Saç Simülasyonu İle Kellik Tarih Oluyor

Saç, Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanı, Eğitmen Master Figen Aktosun, Saç Simülasyonunun diğer yöntemlere göre çok daha farklı gerçekleştiğini belirterek...

Saç Simülasyonu İle Kellik Tarih Oluyor
11 Haziran 2018 - 14:27

Günümüzde saç dökülmesi artık sadece orta yaşlı kişilerin değil, 20’li yaşlardaki gençlerin de sorunları arasında yer alıyor. Çoğunlukla genetik faktörler, yeme bozuklukları, stres, vitamin eksikliklerinden kaynaklanan saç problemleri şehirli insanın en sık karşılaştığı sorunların başında geliyor. Hal böyle olunca da hem bütçe hem de başarı açısından saç tedavileri ile ilgili farklı alternatifler aranıyor. Artık saç ekimine alternatif bir yöntem var. Saç Simülasyonu… Acı çekmeden, ameliyatsız olarak gerçekleştirilen Saç Simülasyonu, tek seansta ve aynı gün yeni bir görünüme sahip olmayı mümkün kılıyor.

Dünya’da son teknoloji kellik kapatma yöntemi olarak adlandırılan Saç Simülasyonu günümüzde en çok tercih edilen saç uygulaması. Doğal bitki köklerinden elde edilen boyalar ile kafa derisine uygulanan yöntem, hem kadınlara hem erkeklere rahatlıkla uygulanabiliyor. Sadece bir kaç saat içinde insanların yepyeni bir görünüme kavuşmasını sağlayan Saç Simülasyonu kişinin kendini özgüvenli hissetmesinde de önemli bir rol oynuyor.

Saç Simülasyonunun diğer yöntemlere göre çok daha farklı gerçekleştiğini söyleyen Saç, Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanı, Eğitmen Master Figen Aktosun, “Saç dövmesi de denilen saç simülasyonu, seyrek ve kel olan saçların aralarına girilerek deri ve saç arasındaki kontrastı ortadan kaldırıp, yumuşak bir renk geçişi sağlayıp kelliğe çözüm sunuyor. Bu yöntemin acısız, ameliyatsız ve konforlu bir şekilde gerçekleşmiş olması en önemli özelliği. Uygulama yapılan kişi uygulama sonrasında hemen normal hayatına devam edebiliyor. Saç dökülme oranları ve kellik dereceleri hesaplanarak, ayrıca kişinin doğal saç rengine en yakın boya karışımı tespit edilip, hazırlanması sonrası işlem yapılması gerekiyor.” dedi.

Birkaç Saat İçerisinde Yeni Görünüme Kavuşun

Saç Dövmesi ya da Saç Gölgelendirme olarak da bilinen Saç Simülasyonu tedavisinin en önemli püf noktası kişinin saç rengi ile uyumlu renkler seçilmesi ve işlemin doğru katmana uygulanması... Bu uygulama,yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre değişen 3 ile 5 saat arasında süren bir zaman diliminde tamamlanabiliyor. Yeni bir görünüme kavuşmak için saç ekiminde 1 yıl beklemek gerekirken, saç simülasyonunda 1 gün yeterli oluyor. Üstelik işlemin kalıcılığı 5-8 yıl arasında değişiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TESK: BAĞ-KUR'daki adaletsizlik zaman kaybedilmeden giderilmeli
TESK: BAĞ-KUR'daki adaletsizlik zaman kaybedilmeden giderilmeli
SEO, gazeteciliğin özünü bozdu!
SEO, gazeteciliğin özünü bozdu!