<
Rixos Premium Bodrum’dan Geleceğin Turizmcilerine Büyük Fırsat
Reklam

Rixos Premium Bodrum’dan Geleceğin Turizmcilerine Büyük Fırsat

Bodrum’un Torba Mevkii’nde yer alan Rixos Premium Bodrum, Milli Eğitim Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı ile pilot proje olarak başlatılan “Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme İş Birliği” kapsamında protokol imzaladı.

18 Şubat 2019 - 19:39

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü ve Rixos Premium Bodrum arasında imzalanan protokolün tanıtımı, 14 Şubat 2019 tarihinde Turgutreis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenci ve velilerin katıldığı toplantıda gerçekleştirildi.

Tanıtımda yapılan sunumda, eğitim programı ve öğrencilere sağlanacak imkanlar hakkında detaylı bilgi verildi. Okullarda verilecek yabancı dil eğitim programları, başarılı öğrencilere belirlenen kriterler doğrultusunda ödenecek burs ve işletmelerde beceri eğitimi ücreti ve protokol dahilindeki usül ve esaslar aktarıldı.

Toplantıda konuşma yapan Rixos Premium Bodrum Genel Müdürü Mehmet Tulunay, “Amacımız, konaklama, yiyecek içecek ve eğlence hizmetleri dalında eğitim gören öğrencilerin, nitelikli insan gücü talebine yönelik yetiştirilmelerine destek olmak. Bir işletmenin nitelikli insan kaynağı yaratmaya yönelik çalışmalarının en değerli yatırım olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Turizmin bir gönül işi olduğunu söyleyen Mehmet Tulunay, gönülden çalışan turizmcilerin yetişmesinde katkı sağlayacakları ve projeye öncülük eden kurumlardan biri oldukları için gurur duyduklarını vurguladı.

Protokol dahilinde, Rixos Premium Bodrum'da yılda 6 ay sahada eğitim alacak 50 öğrenciye mezuniyet sonrasında istihdam garantisi sağlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TESK Genel Başkanı Palandöken: AVM’ler Ramazan'ı haksız fırsata çevirdi
TESK Genel Başkanı Palandöken: AVM’ler Ramazan'ı haksız...
Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası başladı
Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası başladı