Ödüllü Cannes Filmleri Sinema Tutkunlarıyla CGV Arthouse'da Buluşuyor

    CGV Mars Entertainment Group’un ödüllü festival filmlerini daha çok sanatsevere ulaştırmak hedefiyle hayata geçirdiği CGV Arthouse kapsamında, 5 filmi yeniden vizyona giriyor. 2018 Cannes Film Festivali’nde ödül kazanan Arakçılar, Dogman, Göç Mevsimi, Mutlu Lazzaro ve 3 Hayat adlı filmler 17 - 23 Mayıs tarihleri arasında CGV Arthouse Salonlarında sinemaseverlerle buluşuyor.

    Ödüllü Cannes Filmleri Sinema Tutkunlarıyla CGV Arthouse'da Buluşuyor
    16 Mayıs 2019 - 20:00

    CGV Mars Entertainment Group, CGV Arthouse kapsamında 2018 Cannes Film Festivali’nden ödülle dönen 5 filmi yeniden sinemaseverlerle buluşturuyor. 2019 Cannes Film Festivali’nin başlayacağı haftaya denk gelen 17-23 Mayıs tarihleri arasında Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Eskişehir ve Diyarbakır’da sinema tutkunlarıyla tekrar buluşacak filmler arasında Arakçılar, Göç Mevsimi, Mutlu Lazzaro, 3 Hayat ve Dogman aldıkları ödüller kadar güçlü senaryo ve kurgularıyla da dikkat çekmişti.

    Kendine has tarzını filmlerine de yansıtan ünlü yönetmen Hirokazu Kore-eda’nın imzasını taşıyan Arakçılar, Cannes Film Festivali’nin en önemli ödülü Altın Palmiye’nin 2018’deki sahibi olmuştu. Yönetmenin en iyi filmlerinden biri olarak anılan Arakçılar, hırsızlık yaparak geçinen Osamu’nın kimsesiz küçük bir kızı evine ve ailesine kabul etmesiyle gelişen olayları anlatıyor. 2018 Cannes Film Festivali’nde Directors’ Fortnight bölümünün açılış filmi olan Göç Mevsimi ise köklü bir ailenin kızı ile evlenmek isteyen Rapayet’in hikayesi üzerinden Latin Amerika uyuşturucu ticaretinin öyküsünü de beyazperdeye taşıyor.

    İtalya sinemasının yükselen yeteneklerinden Alice Rohrwacher’in imzasını taşıyan Mutlu Lazzaro, cenneti andıran bir köyde yaşayan iyilik timsali Lazzaro ve en yakın arkadaşı asilzade Tancredi’nin dostluğunu masal ile gerçeğin iç içe geçtiği bir hikayeyle anlatıyor. Mutlu Lazzaro ile En İyi Senaryo Ödülü’nü paylaşan 3 Hayat, İran’ın toplumsal hayatını devrim öncesi, günümüz ve gelecek üzerinden işlediği üç kadının hikayesi üzerinden tartışıyor. Festivalde ayakta alkışlanan ve başroldeki Marcello Fonte’ye En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandıran Dogman, küçük bir kıyı kasabasında kötülüğün ve şiddetin toplumdaki izlerini arıyor.

      İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
      Foça'nın Dedeleri
      Foça'nın Dedeleri
      Gençlerin önceliği ne para ne kariyer ne de şöhret
      Gençlerin önceliği ne para ne kariyer ne de şöhret