İzmirli Sörfçü Dora Derinler'den tarihi başarı

İzmirli Sörfçü Dora Derinler, İtalya’daki iQFOiL Youth & Junior International Games 2022 Yarışları'nda Avrupa ikincisi oldu.

İzmirli Sörfçü Dora Derinler'den tarihi başarı
20 Nisan 2022 - 15:45

İzmirli Sörfçü Dora Derinler, İtalya’da düzenlenen iQFOiL Youth & Junior International Games 2022 Yarışları'nda, U19 Erkekler kategorisinde Avrupa ikincisi oldu. Derinler, Türkiye’ye bu kupayı getiren ilk sporcu oldu.EMR Windsurf ve Yelken Kulübü, Garda İtalya’da düzenlenen iQFOiL Youth & Junior International Games 2022 yarışlarında rüzgar gibi esti. EMR Windsurf ve Yelken Kulübü sporcusu Dora Derinler, 12 ülkeden 33 kişinin mücadele ettiği IQ Foil U19 Erkekler kategorisinde Avrupa ikincisi oldu.
 
Sponsoru olmadan, kulübün ve kendi imkanlarıyla daha önce de gençler kategorisinde 7 kez Türkiye Şampiyonu olan Dora Derinler’in yeni hedefi 2024’te Paris Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil etmek ve madalya ile dönebilmek. Antrenörü Emirşah Polat, Derinler'in bu hedef için günde 7 saat karada ve denizde antrenman gerçekleştirdiğini belirterek “Hayatını bu spor üzerine kurdu ve büyük başarılar elde etti. Olimpiyatlarda da başarı elde edeceğine inanıyoruz” dedi. 
 
EMR Windsurf ve Yelken Kulübü Başkanı Kadri Özkan ise Dora’nın büyük çaba gösterdiğine dikkat çekerek “Başarı odaklı çalışıyor. Önceki başarılarıda, yeni hedefinin teminatı niteliğinde. Türkiye’ye çok daha büyük şampiyonluklar getireceğinden hiç şüphem yok. Dora’yı ve yarışlara katılarak bizi gururlandıran tüm sporcularımızı tebrik ederim” dedi. Öte yandan aynı kategoride EMR Windsurf ve Yelken Kulübü sporcuları Can Somer 23’üncü sırada, 11 ülkeden 27 sporcunun yarıştığı IQ Foil U17 kategorisinde Alaz İneler 11’inci sırada yer aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeşim Tekoğlu, "Bayraklı'ya Yeni Başkan Yeni Vizyon" Sloganıyla Yola Çıktı
Yeşim Tekoğlu, "Bayraklı'ya Yeni Başkan Yeni Vizyon" Sloganıyla...
Sebahattin Karaca, Karşıyaka'da Foça'yı anlattı
Sebahattin Karaca, Karşıyaka'da Foça'yı anlattı