Fevzipaşa Bulvarı'nın bir bölümü hafta sonu kısıtlamasında trafiğe kapanıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kemeraltı bölgesinde aşırı yağışlarda meydana gelen su baskınlarını önlemek ve bölgenin altyapısını güçlendirmek için yürüttüğü Birinci Etap Kuşaklama Altyapı Projesi kapsamında Fevzipaşa Bulvarı’ndaki çalışmalarını sürdürüyor.

Fevzipaşa Bulvarı'nın bir bölümü hafta sonu kısıtlamasında trafiğe kapanıyor
28 Mayıs 2021 - 18:12
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kemeraltı bölgesinde aşırı yağışlarda meydana gelen su baskınlarını önlemek ve bölgenin altyapısını güçlendirmek için yürüttüğü Birinci Etap Kuşaklama Altyapı Projesi kapsamında Fevzipaşa Bulvarı’ndaki çalışmalarını sürdürüyor. Bulvarın Atatürk Bulvarı ile Gazi  Osman Paşa Bulvarı arasında kalan kısmı imalat çalışmaları nedeniyle bugün saat 24.00’ten itibaren Pazartesi sabahına kadar trafiğe kapalı olacak.  

İzmir Büyükşehir Belediyesi, aşırı yağışlarda Kemeraltı'nda yaşanan su baskınlarını önlemeye yönelik Birinci Etap Kuşaklama Altyapı Projesi proje kapsamında Fevzipaşa Bulvarı’nda çalışmalarını sürdürüyor. Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'ndan Basmane yönüne giden araçların kullandığı 5 şeritlik bulvarda çalışmalar nedeniyle üç şeritten sağlanan trafik akışı, bulvarı dikine geçen isale hattı çalışmaları nedeniyle yeniden düzenlendi. Bugün (28 Mayıs Cuma) saat 24.00’ten itibaren Fevzi Paşa Bulvarı'nın Atatürk Bulvarı ile Gazi Osman Paşa Bulvarı arasında kalan kısmı iki gün süreyle trafiğe kapalı olacak. 31 Mayıs Pazartesi sabah 05.00’ten itibaren bulvarın bu bölümünde trafik akışı eski haline dönecek.   

Otobüs güzergahları düzenlendi
Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’ndan gelip Basmane yönüne gitmek isteyen araçlar 07.30 – 16.00 saatleri arasında Atatürk Bulvarı’nı kullanarak Alsancak güzergahı üzerinden ya da Konak Tüneli-Yeşildere üzerinden Basmane’ye gidebilecek. ESHOT Genel Müdürlüğü de Fevzipaşa Bulvarı’ndaki altyapı çalışmaları nedeniyle 29 Mayıs Cumartesi ve 30 Mayıs Pazar günü otobüs hatlarının güzergahında değişikliğe gitti. 302 numaralı Konak-Otogar hattı Cumhuriyet, Şehit Nevres, Dr. Refik Saydam ve Mürselpaşa Bulvarı güzergahı üzerinden sefer yapacak. 34, 36, 39, 42, 44, 45, 46, 838 numaralı otobüs hatları Cumhuriyet, Şehit Nevres, Dr. Refik Saydam ve Mürselpaşa bulvarları güzergahını kullanarak sefer yapacak ve Gümrük yerine Konak YKM önünde son durak yapacak. 18, 20, 23, 35, 72, 104, 105, 171, 285, 374, 465, 466, 484 numaralı otobüs hatları Cumuriyet Bulvarı, Şehit Nevres Bulvarı, Şair Eşref Bulvarı üzerinden hizmet verecek. Atatürk Caddesi’ndeki terfi merkezinin denizle bağlantısını tamamlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi,  Halit Ziya Bulvarı’nda olduğu gibi Fevzipaşa Bulvarı’nda da yağmursuyu, kanalizasyon ve içme suyu hattı imalatı yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarım Bakanlığının Kadın Balıkçı Projesine Foça'dan Destek
Tarım Bakanlığının Kadın Balıkçı Projesine Foça’dan...
Site aidatları kira bedeline yaklaştı
Site aidatları kira bedeline yaklaştı