Dünyanın Motosiklet ve Moda İkonu Vespa 75 Yaşında!

Vespa’nın 75. Yıl Özel Seri Modeli Türkiye’de Satışa Sunuldu!

Dünyanın Motosiklet ve Moda İkonu Vespa 75 Yaşında!
15 Nisan 2021 - 18:25
Motosiklet dünyasının ikonik markası Vespa; sahip olduğu yenilikçi yaklaşımı, trend oluşturmadaki öncü kimliği ve her döneme damga vuran ürün yelpazesini geniş kitlelere sevdirmesiyle tarihindeki 75 yılı geride bıraktı. Üretildiği her dönem kendine has İtalyan stiliyle ve sahip olduğu teknolojiyle fenomen olan Vespa, 75. yaşını da çok özel versiyonlarla kutluyor. Bu kapsamda Vespa; sevilen modelleri Primavera ve GTS’nin tasarım detaylarıyla dikkat çeken 75. yıl versiyonlarını motosiklet severlerle buluşturdu.

“Giallo 75. Yıl” adlı özel bir metalik sarıyla hazırlanan yeni seri, Vespa’nın hem mirasını hem de yenilikçi ruhunu yansıtıyor. Versiyonların özellikleri arasında bulunan özel nubuk deriden sele ve çanta, elmas kesim gri jantlar ve krom detaylar, Vespa’nın geçmişten bugüne uzanan estetik çizgisini yansıtıyor. Özel versiyonlarda yer alan 4,3 inç TFT renkli ekran, dijital gösterge paneli ve Vespa MIA akıllı telefon bağlantı sistemi de günümüz kullanıcılarının ihtiyaçlarına cevap veriyor. Vespa 75. yıl versiyonlarıyla birlikte; el dikimi ipek fular, Vespa plaketi, kullanıcı kitabı ve koleksiyon kartpostallarını içeren özel bir kit de hediye ediliyor. Ülkemizde de siparişine başlanıp satışa sunulan ve sınırlı sayıda üretilen 75. yıl versiyonlarla ilgili satış ve fiyat bilgilerine ise “vespa.com.tr” adresinden ve ayrıca sosyal medya kanalları üzerinden ulaşılıyor.  

Türkiye’de Doğan Holding’e bağlı Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilen İtalyan motosiklet stilinin ikonik markası Vespa 75’inci yaşını kutluyor. Üretildiği her dönem satışa sunulduğu ülkelerde fenomen olan ve bir ulaşım aracı olmasının yanında estetiğiyle sanat dünyasında da ilham kaynağı olan Vespa, yeni yaşını çok özel bir tasarımla hazırladığı versiyonlarla kutluyor. Bu kapsamda Vespa; Primavera ve GTS modellerinin özel bir renk, süslemeler ve özel aksesuarlarla hazırlandığı 75. yıl versiyonlarını motosiklet severlerle buluşturdu. Ülkemizde de siparişlerine ve satışlarına başlanan sınırlı sayıdaki 75. yıl versiyonları, Vespa tutkunlarının en özel koleksiyonları arasında yerini almayı bekliyor.  

75. yıla özel aksesuarlar ve özel hediyeler!
75. yıl özel versiyonlar; Vespa Primavera 50 ve 150 ile Vespa GTS 300 seçeneklerinde hayat bulurken, “Giallo 75. Yıl” adlı özel bir metalik sarıyla sunuluyor. Bu renk, Vespa’nın motosiklet dünyasına ilk adım attığı 1940’lı yıllarda moda olan tonların çağdaş bir yorumu olarak seride yerini alıyor. Motosikletlerde ilk etapta; yan paneller ve ön çamurluklardaki “75” tasarımıyla, ön bölümdeki geleneksel “kravat” formunun aynı tonda bir sarı ile ayrıca vurgulanması dikkat çekiyor. Her modelinde özgün stilleriyle dikkat çeken Vespa donanım ve aksesuarları ise, 75. yıl özel versiyonlarında da yerini alıyor. Fitilli duman grisi özel bir nubuk deri sele, elmas kesim gri renkli jantlar ve ön iç gövdedeki “75. Yıl” plakası, motosikletlerin ayrıcalıklarını tamamlıyor. Nubuk sele ile aynı renkteki nubuk deriden üretilen yumuşak kadifemsi yuvarlak çanta ise, şık krom bagaj rafına klipsle pratik bir şekilde sabitleniyor ve su geçirmeyen bir kılıfla birlikte sunuluyor. Çanta aynı zamanda omuz askısıyla taşıma kolaylığı da sunuyor. Gösterge paneli çevresi, susturucu koruması, dikiz aynaları ve sadece GTS versiyonunda sunulan katlanan yolcu ayak dayamalarında yer alan krom uygulamalar ise Vespa’nın ışıltısına katkı sağlıyor. Vespa 75. yıl versiyonları, teknoloji açısından da Vespa ürün ailesinin zirvesini temsil ediyor. 4,3 inç TFT renkli ekran ile donatılan özel motosikletlerde yer alan tamamen dijital gösterge paneli, Vespa MIA akıllı telefon bağlantı sisteminin özelliklerinden en iyi şekilde yararlanma olanağını sağlıyor. 

Ayrıca 75. yıl özel versiyonlardan birisini tercih edecek olan Vespa tutkunları, beraberinde el dikimi zarif bir İtalyan jakarlı ipek fular, eskitme bir çelik Vespa plaketi, kişisel kullanıcı kitabı ve Vespa tarihini özetleyen sekiz koleksiyon kartpostalı içeren özel bir pakete de sahip oluyorlar. 75. yıl özel versiyonlarla ilgili satış ve fiyat bilgilerine vespa.com.tr’den ve ayrıca sosyal medya kanalları üzerinden ulaşılabiliyor.

75 yıllık öncü ve renkli serüven devam ediyor!
Vespa; 23 Nisan 1946 tarihinde patent başvurusu yapmasının ardından günümüze değin geçen 75 yıl boyunca, yenilikçi yaklaşımıyla dünyanın her noktasında bir scooterdan daha fazlasını sunmasıyla fenomenliğini koruyor. Sosyal gelenekler, müzik ve gençlik kültürü gibi birçok konuda yeni trendlere öncülük eden Vespa, aynı zamanda “İtalyan Tasarımı” kavramının akıllarda yer etmesine sağladığı katkıyla da önem taşıyor. Çağdaş yaşam içerisinde ikonik tarzını yansıtan Vespa, her dönemin en ileri teknolojisini sembolize eden bir motosiklet olarak da ön plandaki konumunu sürdürüyor. 

Vespa Hakkında: 1946 yılında İtalyan Piaggio & Co. S.p.A. tarafından üretilmeye başlanan ve scooter segmentinden yola çıkılarak geliştirilen Vespa, dünyanın en iyi motosikletleri arasında yer almaktadır. Üretildiği her modeliyle satış rekorları kırmasının yanında, popüler kültüre ve sosyal hayata da damga vuran Vespa adeta bir moda ikonu olmuş ve estetiğiyle sanat dünyasına da ilham vermiştir. Fabrikalarında dünyanın çeşitli bölgeleri için üretim yapan Vespa, son 10 yılda üretimini 3 katına çıkararak başarısını artırarak sürdürmektedir. Vespa markası, ülkemizde Doğan Holding’e bağlı Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilmektedir. 

Doğan Trend Otomotiv Hakkında: Teknolojik, çevreci ve keyifli kullanımıyla öne çıkan markaları çatısı altında toplayan Doğan Trend Otomotiv bir Doğan Holding iştirakidir. 60 yılı aşan tecrübesiyle yeni trendleri harmanlayan Doğan Trend Otomotiv, kara ve denizde sürdürülebilir mobiliteye odaklanmıştır. Şirket bünyesinde; Otomobil & Elektrikli Mobilite Grubu’nda Suzuki ve MG markalı otomobiller ile Wallbox şarj cihazları, Motosiklet Grubu’nda Vespa, Moto Guzzi, Aprilia, Piaggio, KYMCO ve Silence markaları, Deniz Grubu’nda Suzuki Marine Dıştan Takma Motorlar ve E-ticaret Platformları kapsamında da Suvmarket.com, scootermarket.com yer almaktadır. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Büyükşehir'de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası...