Bayraklı'da Ukrayna Türkiye dostluğu

İzmir’in Bayraklı İlçesi’nde düzenlenen mini turnuvada Bayraklı Masterler futbol takımı Ukrayna’nın Lviv Masterler takımını konuk etti.

Bayraklı'da Ukrayna Türkiye dostluğu
02 Ekim 2021 - 23:18

MASTERLER GÖNÜLLERİ FETHETTİ

İzmir’in Bayraklı İlçesi’nde düzenlenen mini turnuvada Bayraklı Masterler futbol takımı Ukrayna’nın Lviv Masterler takımını konuk etti. Geçtiğimiz aylarda Lviv’de biraraya gelen ekipler bu kez Bayraklı’da buluştular. Maça aileleri ile gelen konuklara Türk misafirperverliğinin en güzel örneklerini sunan İzmir’liler maçta ve sonrasında iki ülke halklarının dostluğu adına çok güzel görüntü ve konuşmalara imza attılar.Bayraklı ve Lviv Masterler’in buluşması Bayraklı Belediyesi Şehit Ümit Boz Spor Tesislerinde 1 Ekim 2021 Cuma günü Saat 18.00’de çeşitli dostluk gösterileri ile başladı. Bayraklı Masterler Derneği başkanı Recep Çolak ve Ukrayna ekibinin Başkanı Vasily Korpan dostluklarının en üst seviyede olduğunu belirten konuşmalar yaparak birbirlerine takımlarının formaları ile birlikte çeşitli hediyeler takdim ettiler. Ege Masterler Federasyonu (EMF) Başkanı Haldun Dokel konuk başkana çiçek sunarken , EMF Onursal Başkanı Ahmet Gök geleneksel Dünya Barış Kupası Uluslararası Masterler Turnuvası için hazırlanan özel formayı amağan etti.  Halk oyunları ekibi maç öncesi Ege Bölgesi Zeybek ve halk danslarından örnekler sundu. Takımlar birbirlerinin bayraklarını taşıyarak sahaya çıktı. Üç kadın hakemin yönetiminde seromoni yapıldı. Milli Marşlar coşkuyla okundu.Centilmenlik ve fair playin öne çıktığı maçı konuk takım 4 – 2 kazandı. Maçın hemen bitiminde oyunculara ve saha içine inerek heyecanı paylaşan ailelere tepsiyle baklava ikram edildi.   

Bayraklı Belediyesi Başkan vekili Serap Keskin maçı kazanan Lviv takımına kupa ve plaketlerini verdi. Kendileri için hazırlanan hediyeleri alan Ukraynalı kadınlar da söyledikleri marşlarla geceye renk kattılar.

Konuklar Bayraklı Belediyesi Havuz Tesisleri’nde verilen yemektede sahadaki muhteşem havayı sürdürdüler. Her iki ülke şarkıları çalınırken, birbirlerinin dansları ve halk oyunlarına coşkuyla eşlik ettiler.

Finali İzmir Marşı ile yapılan gece Türk ve Ukrayna Bayrakları’nın birlikte sallandığı görüntülerle tamamlandı.

Seyfi GÜL / İzmir Basın Grubu 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Veysel Şahin: İzmir bu yönetimi hak etmiyor!
Veysel Şahin: İzmir bu yönetimi hak etmiyor!
İran'daki protestoların perde arkasında neler var?
İran’daki protestoların perde arkasında neler var?