AK Partili Baran'dan Cemil Tugay'a stat çıkışı: Taş taşıma hamasetiyle stat bitmez!

AK Parti Karşıyaka ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uğur Baran, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın, Karşıyaka Stadı ile ilgili olarak "Adım atması gereken yer bakanlıktır." ifadesine tepki gösterdi.

AK Partili Baran'dan Cemil Tugay'a stat çıkışı: Taş taşıma hamasetiyle stat bitmez!
29 Mart 2021 - 20:09
AK Parti Karşıyaka ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uğur Baran, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın, Karşıyaka Stadı ile ilgili olarak "Adım atması gereken yer bakanlıktır." ifadesine tepki gösterdi. Baran, "Taş taşırım diye hamaset yapacaklarına, Ankara'ya gitseler iş bitecek." dedi.

Karşıyaka Stadı için tartışmalar yeniden alevlendi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'ın önderliğinde Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ve Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı'nın gerçekleştirdiği Ankara çıkarması sonrası oluşan olumlu hava bir kez daha dağıldı. Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın, stat için yaptığı "Gerekirse taş taşırım. Karşıyaka Stadı ile ilgili sıkıntılar devam ediyor. AK Parti kongreleri vardı, kabine değişiklikleri vardı, bunlar konuşuluyordu, o yüzden beklemedeydik. Kulübün yaptığı gözden geçirme süreci tamamlandı. İş paylaşımının yapılması için bakan ile görüşüp uzlaşılması lazım. Biz bekliyoruz, bakanlıktan bize bir hamle gelmeli. En son biz, biraz zorlayan tarafa döneceğiz." ifadelerine AK Parti Karşıyaka ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uğur Baran'dan tepki gecikmedi.

Konuya ilişkin yazılı bir basın açıklaması yapan Baran, "Karşıyaka Stadı için AK Parti'nin kongrelerini beklemeye yönelik bir açıklama oldukça garip. Hele ki konunun kabine değişikliği ihtimaline bağlanması trajikomik. Sayın Başkan Cemil Tugay sanıyorum ki Gençlik ve Spor Bakanlığı'nı, Karşıyaka Belediyesi'ndeki birbirine dava açan, basın önünde tartışan halef ve selef başkanlara benzetti. Kendi dillendirdikleri stada finansman katkısı başta olmak üzere gerekli çalışmaları tamamlayıp Ankara'dan randevu mu alamadılar? Hayır. O halde neyi bekliyorlar? Sayın Spor Bakanımızın kendilerini Ankara'da kabul etmesinin üstünden 6 ay geçti. O görüşme sonrasında 'Stat yapımını hızlandırmak için elimizden geleni yapacağız. ' diyen Başkan Tugay 6 aydır neyi bekliyor? Sayın Başkan Karşıyaka'yı bu kadar seviyor, bu stadı istiyorsa neden bakanlıktan kendilerine yönelik bir hamle gelmesini bekliyor? Eğer mesele Karşıyaka ise işin bitmesi ve çözüme kavuşturulması için 81 ilden sorumlu Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın sizin kapınızı çalmasını beklemeyeceksiniz. Siz bakanlığın kapısını çalıp, 'Biz hazırız' diyeceksiniz. Sizden önceki başkan stat için inatlaşarak Karşıyaka'ya yıllar kaybettirdi. Siz de taş taşıma edebiyatıyla beklerseniz, o taşlar oy olup sizi sandığa gömer." ifadelerini kullandı.
--

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Palandöken'den Dizi Sektörüne Çağrı: Kültürümüzü ve Yöresel Ürünlerimizi Tanıtalım
Palandöken'den Dizi Sektörüne Çağrı: Kültürümüzü ve...
Engelleri Aşan Yolculuk: Yaz Boyunca Mordoğan ve Foça'ya Ücretsiz Gemi Turu
Engelleri Aşan Yolculuk: Yaz Boyunca Mordoğan ve Foça’ya...