Nazım Hikmet Karşıyaka'da Anıldı: "Aşkın, Barışın, Emeğin ve Yurtseverliğin Evrensel Sesi Olmaya Devam Ediyor"

Karşıyaka Belediyesi, dünya şairi Nazım Hikmet'in aramızdan ayrılışının 61. yıl dönümünde anma töreni düzenledi. Tören, Nazım Hikmet Heykeli önünde gerçekleşti ve şairin unutulmaz eserleri seslendirildi, şiir ve sanat dünyasındaki önemi vurgulandı.

Nazım Hikmet Karşıyaka'da Anıldı: "Aşkın, Barışın, Emeğin ve Yurtseverliğin Evrensel Sesi Olmaya Devam Ediyor"
03 Haziran 2024 - 15:05

Karşıyaka, Nazım Hikmet’i unutmadı

Karşıyaka Belediyesi, dünya şairi Nazım Hikmet’in aramızdan ayrılışının 61. yılı dolayısıyla heykeli önünde tören düzenledi. Büyük ustanın şiirleriyle anıldığı törene katılan Belediye Başkanı Yıldız Ünsal “Aşkın, barışın, emeğin ve yurtseverliğin evrensel sesi olan Nazım Hikmet, bizim için unutulmazlar ve ölümsüzler arasındadır” dedi.
 

Nazım Hikmet'in Şiirleri Karşıyaka'da Yankılandı

Türkiye’nin en büyük şairlerinden biri olan ve sadece sanatıyla değil, ömrünü adadığı özgürlük ve demokrasi mücadelesiyle de ardında silinmez izler bırakan Nazım Hikmet, Karşıyaka’da törenle anıldı. Karşıyaka Belediyesi tarafından Nazım Hikmet Heykeli önünde düzenlenen törene Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, meclis üyeleri, Karşıyakalı edebiyat insanları ve çok sayıda yurttaş katıldı. Törende Nazım Hikmet’in unutulmaz eserleri seslendirildi, şiir ve sanat dünyasındaki önemine dair anekdotlar paylaşıldı. Ayrıca, geçmiş yıllarda haziran ayı içerisinde hayata veda eden ölümsüz edebiyat ustaları Ahmed Arif, Orhan Kemal ve Ahmet Haşim de saygıyla anıldı.
 

BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR…

Nazım Hikmet Heykeli’ne kırmızı karanfiller bırakan Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal “Böylesine özel ve ölümsüz değerleri olan bir halk, aydınlık ve güzel günleri mutlaka yeniden yakalayacak ve yarınlarına armağan edecektir. Bu uğurda çalışmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Bir ağaç gibi tek ve hür… Ve bir orman gibi kardeşçesine yaşamayı mutlaka öğreneceğiz. Kaybettiğimiz değerleri özlem ve saygıyla anıyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dikili Belediye Başkanı Kırgöz, 100 Günlük Çalışmalarını Değerlendirdi
Dikili Belediye Başkanı Kırgöz, 100 Günlük Çalışmalarını...
Bergama Orman İşletme Müdürü Şahin Dönertaş Hayatını Kaybetti
Bergama Orman İşletme Müdürü Şahin Dönertaş Hayatını...